W ostatnich dniach magazyn Variety miał dla fanów dwie bardzo ciekawe, aczkolwiek jak dotąd niepotwierdzone informacje na temat obsady filmu o młodym Hanie Solo.

Pierwsza z aktorek, która ma jakoby negocjować rolę w Hantologii, to znana z serialu Fleabag (i bardzo zań chwalona) Phoebe Waller-Bridge. Co więcej, postać kreowana przez aktorkę miałaby być tworzona przy użyciu CGI, a zatem w grę wchodziłoby wykorzystanie techniki motion-capture. Przypomnijmy, że to ta sama technologia, dzięki której w Przebudzeniu Mocy oglądaliśmy postacie Maz Kanaty, czy Najwyższego Wodza Snoke’a. Na ten moment o potencjalnej roli Phoebe Waller-Bridge nie wiemy nic więcej.

Phoebe Waller-Bridge

Druga z aktorek, która jeśli wierzyć doniesieniom Variety, także negocjuje rolę w filmie Phila Lorda i Chrisa Millera, to Thandie Newton. Ostatnio zabłysnęła ona w świetnym serialu stacji HBO – Westworld, a wcześniej widzieliśmy ją w filmach takich jak Kroniki Riddicka (2004), W pogoni za szczęściem (2006) czy 2012 (2009). O rzekomej roli brytyjskiej aktorki nie wiadomo na razie nic. Ja początkowo obstawiałem, że to murowana kandydatka na Sanę Starros, ale potem sprawdziłem wiek aktorki (44l.) i już nie jestem tak pewny swego. No ale jeśli coś jest na rzeczy, pewnie za jakiś czas o tym usłyszymy.

Thandie Newton

Tym niemniej na chwilę obecną udział obu pań w produkcji, to tylko plotki i spekulacje. Aczkolwiek jeśli by się one potwierdziły, to aktorki dołączyłyby do Aldena Ehrenreicha (Han Solo), Donalda Glovera (Lando Calrissian), Emilii Clarke oraz Woody Harrelson (mentor Hana). Film o Hanie Solo zadebiutuje w 2018 roku, a za scenariusz odpowiada legendarny Lawrence Kasdan oraz jego syn Jon.