Wszystko wskazuje na to, iż po wielkich sukcesach finansowych związanych z premierą Avengers: Wojna bez granic, fenomenalna passa disnejowskich produkcji zostanie podtrzymana. Jak poinformował serwis Deadline, wstępne wyniki przedsprzedaży biletów na Hana Solo w Stanach Zjednoczonych są fenomenalne.

Wakanda podbita

Dane na ten temat pochodzą z portalu Fandango, na którym widzowie z USA mogą nabywać wejściówki na seanse. Okazuje się, że wczesna przedsprzedaż biletów na drugi w historii spin-off Gwiezdnych Wojen cieszy się tak olbrzymią popularnością, że stanowi ona drugi najlepszy wynik bieżącego roku.

Jeśli porównać pierwszy dzień przedsprzedaży, film o młodości najpopularniejszego przemytnika w historii Odległej Galaktyki podwoił wynik niekwestionowanego finansowego fenomenu, jakim z początkiem lutego była Czarna Pantera. Większym zainteresowaniem od Hana Solo – bez zaskoczenia – cieszyła się do tej pory jedynie Wojna bez granic.

Ankieta oraz prognozy

Z innych ciekawostek, Fandango opublikowało również rezultaty przeprowadzonego na łamach swego serwisu badania. Aż 85% ankietowanych powiedziało, iż Han Solo jest jednym z ich najbardziej ulubionych bohaterów z całej sagi Gwiezdnych Wojen. 76% nie może doczekać się momentu, kiedy zobaczy tę postać w interpretacji Aldena Ehrenreicha, natomiast 73% szczególnie oczekuje występu Donalda Glovera, który wcieli się w Lando Calrissiana.

Obecne prognozy wskazują, iż w przeciągu pierwszych czterech dni wyświetlania Han Solo zarobi w USA około 170 milionów dolarów. Jeśli doniesienia te znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, film w reżyserii Rona Howarda pobije z kretesem rekordowy wynik otwarcia w tzw. Memorial Day (dzień upamiętnienia amerykańskich żołnierzy poległych na służbie – przyp. red.), który wciąż należy jeszcze do Piratów z Karaibów: Na krańcu świata ($139 mln.).

Przy tak rewelacyjnym początku przedsprzedaży biletów nie można jednak wykluczyć scenariusza, w którym Solo już w pierwszy weekend zarobi aż 200 milionów dolarów. Oczywiście bardzo wiele zależy też od samego filmu i ocen jakie będzie zbierał, także pożyjemy, zobaczymy, ale oczywiście trzymamy kciuki, by było jak najlepiej na każdej płaszczyźnie.

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu:

Źródło: link.