Do Star Wars Celebration Chicago 2019 pozostały niecałe trzy tygodnie, przyglądamy się zatem liście wszystkich paneli i zastanawiamy się, jakie interesujące informacje i materiały mogą się na nich pojawić.

Star Wars Celebration Chicago 2019

Przypomnijmy, że największe święto fanów Gwiezdnych Wojen w tym roku odbędzie się w dniach 12-15 kwietnia w Chicago. Panele odbywać będą się na trzech różnych scenach, przy czym te, które powinny cieszyć się największym zainteresowaniem (Epizod IX oraz The Mandalorian) będą transmitowane na każdej ze scen.

Cały czas czekamy też na oficjalną informację na temat transmisji na żywo z całej imprezy, ale wydaje się to być tylko kwestią czasu i formalnością, bowiem w latach ubiegłych takie transmisje zawsze były.

A teraz przechodzimy do tego, co najważniejsze, czyli listy paneli!

PIĄTEK

Star Wars: Episode IX

Piątek, 12.04 | 11.00-12.00 | Celebration Stage z transmisją na Galaxy Stage oraz Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Wobec zwieńczenia Gwiezdnej Sagi nadchodzącego przed końcem roku, panel poświęcony Epizodowi IX jest tym, którego przegapić na pewno nie chcecie. Na scenie pojawi się prezydent Lucasfilm Kathleen Kennedy oraz reżyser J.J. Abrams, a fani liczyć mogą na mnóstwo niespodzianek i gości specjalnych, którzy rozbudzą wyobraźnię i wywołają nie lada emocje.

Nasze przewidywania:

Wydaje się niemal pewne, że jeśli do tego czasu nie poznamy jeszcze tytułu Epizodu IX, to właśnie podczas tego panelu się to zmieni. Co więcej, pojawić się powinien także długo wyczekiwany pierwszy zwiastun, choć początkowo zobaczą go pewnie tylko fani fizycznie obecni w Chicago. Na szczęście w sieci powinien pojawiać się niedługo później.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Piątek, 12.04 | 13.30-14.30 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

ILMxLAB oraz Oculus ma dla was przedsmak pierwszy historii z odległej galaktyki stworzonej z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Dowiedzcie się więcej na temat tej niezwykle immersyjnej wycieczki wgłąb złowieszczej fortecy Vadera na Mustafar. Waszymi przewodniami będą osoby odpowiadające za historię, wygląd oraz technologię serii Vader Immortal.

Nasze przewidywania:

Mamy nadzieję, że podczas panelu poświęconemu temu niezwykłemu projektowi dowiemy się nieco więcej na temat jego fabuły (przypomnijmy, że kanonicznej). Zobaczymy może też pierwszą, dłuższą zapowiedź.

20 years of the LEGO Star Wars Story – A Retrospective and Forward Look

Piątek, 12.04 | 13.30-14.30 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

LEGO oraz Lucasfilm świętują 20-lecie marki LEGO Star Wars poprzez spojrzenie na jej bogatą historię, ale także analizując to, jak wygląda ona obecnie. Przez 20 lat partnerstwo dwóch gigantów wyewoluowała od tradycyjnych zestawów, do czegoś dużo dużo więcej, a LEGO Star Wars nie przestaje inspirować fanów w każdym wieku. Panel zabierze nas na wyprawę, podczas której przyjrzymy się produktom LEGO Star Wars, animacjom oraz ewolucji gier wideo od samego początku, aż do dnia dzisiejszego. Dostaniemy też mały przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości.

Nasze przewidywania:

Możemy zobaczyć zapowiedzi nowych animacji czy gier, a także nowych zestawów, choć to ostatnie wydaje nam się najmniej prawdopodobne. Ewentualnie przybliżone zostaną zestawy jubileuszowe, o których już pisaliśmy.

Star Wars Collectibles Update with Lucasfilm’s Brian Merten

Piątek, 12.04 | 13.15-14.30 | Twin Suns Stage

To, co zbieramy pokazuje, jak bliska jest nam nam historia, którą kochamy. Dlatego też świętujcie z nami i dowiedzcie się z pierwszej ręki, jakie są plany wobec waszych ulubionych linii gadżetów. Oczywiście po drodze zdarzyć się może kilka niespodzianek.

The Creatures, Droids & Aliens of Star Wars

Piątek, 12.04 | 16.00-17.00 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

Neal Scanlan i jego zlokalizowany w Pinewood Studios zespół zaprojektował i stworzył od podstaw każdego obcego, bestię i droida na potrzeby filmów ery Disney’a. Teraz zdradzą nam szczegóły swej pracy krok po kroku. Od pierwszych projektów i rzeźbienia, aż do ostatecznego ich tworzenia, animatroniki, malowania, czy prace lalkarzy.

Star Wars Hasbro

Piątek, 12.04 | 15.00-16.00 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Przedstawicie Hasbro odpowiadający za zabawki z odległej galaktyki opowiedzą o najpopularniejszych liniach swoich produktów. Uczestnicy panelu zobaczą najnowsze zapowiedzi figurek i nie tylko.

The Music of Star Wars: The Phantom Menace with David Collins

Piątek, 12.04 | 15.30-16.30 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Prowadzący David Collins zgłębia muzyczne powiązania pomiędzy fabułą i postaciami pod kątem nowych i klasycznych utworów znanych z Mrocznego widma.

Lucasfilm Publishing Panel

Piątek, 12.04 | 16.45-17.45 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Jedni (i jedne) z najbardziej znanych i najlepszych autorów tworzących nowy kanon mówić będą i najnowszych i nadchodzących powieściach z odległej galaktyki. Dodatkowo uczestnicy otrzymają zajawki zapowiedzi nowych powieści. Na panelu pojawią się Jeffrey Brown, Zorida Cordova, Delilah Dawson, Claudia Gray, Justina Ireland, E.K. Johnston, Cavan Scott, Timothy Zahn, i inni.

Nasze przewidywania:

Po mało intensywnym początku roku liczymy, że na tym panelu dostaniemy przynajmniej kilka ciekawych zapowiedzi książkowych. Szczególnie liczymy na Claudię Gray o Timothy’ego Zahna.

ILM Presents: Making Solo

Piątek, 12.04 | 17.30-18.30 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Nominowany do Oskara za efekty specjalne w Hanie Solo Rob Bredow z ILM podzieli się z uczestnikami historiami i zdjęciami z prac nad filmem. Dodatkowo fani otrzymają zajawkę jego książki ze zdjęciami dokumentującymi całą produkcję.

I’ll Take Droids for $500, Obi-Wan: An Intergalactic Game Show

Piątek, 12.04 | 18.30-19.30 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Zapraszamy wszystkich fanów by przetestowali swoją wiedzę w konfrontacji ze swymi ulubionymi autorami w kategoriach takich jak „Nie mów mi o szansach”, „Na Solo”, „Dawno, dawno temu” czy „W odległej galaktyce”.

SOBOTA

Droids and Animatronic Creatures of Star Wars

Sobota, 13.04 | 10.45-11.45 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Matt Denton, Josh Lee oraz Lee Towersey opowiedzą o wyzwaniach, przed jakimi stawali tworząc wasze lubione droidy i stworzenia z Przebudzenia Mocy, Łotra 1, Ostatniego Jedi oraz Hana Solo.

Bringing Star Wars: Galaxy’s Edge to Life at Disney Parks

Sobota, 13.04 | 11.00-12.00 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

Odkrywamy nowe detale i historie związane z Galaxy’s Edge – nowymi, w pełni immersyjnymi parkami rozrywki, które pojawią się już latem w Disneylandzie oraz jesienią w Disney Worldzie. Ich twórcy opowiedzą opowiedzą o tym, jak to jest powoływać Gwiezdne Wojny do życia i co sprawia, ze goście będą mogli przeżyć swoją własną historię z Gwiezdnych Wojen.

Nasze przewidywania:

Nie wykluczone, że poznamy kolejne, kanoniczne informacje na temat Batuu oraz stacji Czarna Iglica. Powinny pojawić się też nowe szczegóły dotyczące głównych atrakcji parków.

Inside Fantasy Flight Games

Sobota, 13.04 | 11.00-12.00 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Poznajemy sekrety Fantasy Flight Games, czyli firmy, która tworzy gry planszowe, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i RPG osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen. Przy okazji dowiemy się więcej o planach dotyczących X-Winga.

Nasze przewidywania:

Po cichu liczymy na to, że dostaniemy też jakąś zapowiedź dotyczącą gry Star Wars: Destiny.

Star Wars Rebels Remembered

Sobota, 13.04 | 12.45-13.45 | Galaxy stage

Oficjalny opis:

Serial Rebelianci mógł się skończyć, ale załoga Ducha bynajmniej nie została zapomniana. Dave Filoni i jego goście specjalni wspominają serial, który pogłębił naszą wiedzę na temat Mocy, złamał nasze serca, ale zawsze dawał nadzieję. Ale uwaga – na panelu nie zostanie zapowiedziany żaden nowy serial.

Nasze przewidywania:

Oto jeden z paneli, na który czekam najbardziej! Niech zaślepieni nienawiścią do Disney’a malkontenci mówią co chcą, ale Rebelianci w swej szczytowej formie byli o niebo lepsi od Wojen Klonów i mam nadzieję, że dostaniemy ich więcej! Bo ja myślę, że zapowiadany brak zapowiedzi, jest w istocie zapowiedzią. Może faktycznie nie będzie to serial, ale czemu by nie powieść, komiks, czy nawet film? A może Dave Filoni będzie miał dla nas przekaz bardziej subtelny? Coś w stylu jego koszulki „Ahsoka lives!”. TAK TAK TAK!

Del Rey Behind the Scenes

Sobota, 13.04 | 12.45-13.45 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Del Rey publikuje książki Star Wars od 1976 roku. Dowiedzcie się co przygotowują na rok 2019 i kolejne. W panelu wezmą udział i opowiedzą o swoich projektach następujący autorzy: Claudia Gray (Mistrz i Uczeń, Więzy krwi), Timothy Zahn (Trylogia Thrawna), Alexander Freed (Alphabet Squadron, Kompania Zmierzch) oraz Delilah S. Dawson (Black Spire, Phasma).

Nasze przewidywania:

Panel ten zdaje się pokrywać w znaczniej mierze z panelem Lucasfilm Publishing, ale on skupiony będzie stricte na powieściach kanonicznych, co czyni go według mnie, jeszcze bardziej interesującym.

The Galaxy-Wide Premiere of Star Wars Jedi: Fallen Order

Sobota, 13.04 | 13.3-14.30 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

Vince Zampella, zef studia Respawn Entertainment, i jego goście opowiedzą i bardzo wyczekiwanej, nowej grze Star Wars Jedi: Fallen Order. Poznamy także szczegóły współpracy studia Respawn i Lucasfilm dotyczącej historii młodego padawana w mrocznych czasach po rozkazie 66. Oczywiście nie zabraknie kilku niespodzianek.

Nasze przewidywania:

Tutaj oczekiwania się bardzo duże! Liczmy nie tylko na zwiastun gry, ale także sporo filmików z gameplayem, oraz szczegóły historii przedstawionej w grze, wraz z imieniem głównego bohatera (lub bohaterki), które może okazać się niespodzianką.

Marvel Comics Presents: Star Wars

Sobota, 13.04 | 14.30-15.30 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Autorzy Greg Pak oraz Ethan Sacks „oprowadzą” nas po Domu pomysłów (tak nazywane jest wydawnictwo Marvel – przyp. red.). Poznamy od kuchni proces tworzenia komiksów z odległej galaktyki, a także dowiemy się, co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Nasze przewidywania:

Po chichu liczymy, że zostanie zapowiedziany nowy projekt (minis, one-shot czy ongoing) z Vaderem w roli głównej.

Star Wars Cosplay Competition

Sobota, 13.04 | 15.30-16.30 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Zarówno „zawodowcy”, jak i amatorzy  zmierzą się w najbardziej emocjonującym konkursie cosplayów podczas Star Wars Celebration Chicago. Ale to nie tylko rywalizacja, przede wszystkim będzie to świetna zabawa.

Sisters of the Force, A Celebration of Women and Star Wars

Sobota, 13.04 | 16.00-17.00 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

Uniwersum Gwiezdnych Wojen roi się od silnych kobiet, począwszy od postaci, poprzez aktorki, twórczy, aż do fanek. By świat ten istniał i się rozwijał potrzeba bardzo wielu historii. Panel ten będzie hołdem, dla wszystkich kobiet, które sprawiają, że to wszystko jest możliwe.

Step Into Our Star Wars Stories: ILMxLAB

Sobota, 13.04 | 16.15-17.15 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Od Prób Jedi na Tatooine, aż do wizyty w tajemniczej siedzibie Vadera na Mustafar, ILMxLAB zapewnia fanom niezapomniane wrażenia. A teraz dowiadujemy się o nich więcej od ludzi, którzy powałali te niezwykłe wędrówki do życia.

A Star Wars Let’s Play

Sobota, 13.04 | 17.30-18.30 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Uwielbiacie klasyczne gry jak Super Star WarsStar Wars: Bounty Hunter, czy Star Wars Racer Revenge? Prowadzący David Collins i jego goście grać będą w te klasyczne tytuły w tym samym czasie odpowiadając na pytania fanów.

Star Wars: The Force of Funko

Sobota, 13.04 | 17.45-18.45 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Poznaj ekipę odpowiedzialną za przeniesienie odległej galaktyki do świata POP! Mystery Minis czy Wacky Wobblersów. Od marzenia, do spełnienia marzeń, historia Gwiezdnych Wojen i Funko to historia najprawdziwszych fanów.

NIEDZIELA

The Mandalorian

Niedziela, 14.04 | 11.00-12.00 | Celebration Stage z transmisją na Galaxy Stage oraz Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Jon Favreau oraz Dave Filoni opowiedzą o niebezpiecznym świecie w którym przyszło żyć tytułowemu Mandalorianinowi.

Nasze przewidywania:

tutaj działo się będzie na pewno sporo! Oczekujemy, że zobaczymy co najmniej logo serialu oraz chociaż krótki teaser. Mamy też nadzieję, że ujawniona zostanie data premiery.

Behind the Scenes of the Cantina

Niedziela, 14.04 | 13.00-14.00 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Kolejna zakulisowa wycieczka, tym razem wraz z ludźmi, którzy pomagali powoływać do życia jakże barwną menażerię znaną z Tatooine.

Doug Chiang: The Evolution of Star Wars Design – Designing Episode I

Niedziela, 14.04 | 13.15-14.15 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Dyrektor kreatywny Lucasfilm Doug Chiang dołącza do świętowania jubileuszu Mrocznego widma, zdradzając szczegóły prac nad filmem. Doug zaprezentuje także nieznane grafiki wraz komentarzem na temat procesów twórczych oraz wspomnieniami na temat swojej pracy z Georgem Lucasem.

In Conversation with Alan Tudyk

Niedziela, 14.04 | 13.30-14.30 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

Alan Tudyk, który wcielił się w niezapomnianego droida K-2So w pierwszym ze spin-offów opowie o swojej roli i innych postaciach, w które wcielał się przez lata swojej kariery.

Nasze przewidywania:

Panel ten umieszczony został na głównej scenie, a to może świadczyć, że otrzymamy coś więcej, niż tylko wspomnienia z prac nad Łotrem 1. Dlatego też przewidujemy, że to właśnie tutaj zostanie potwierdzony udział Alana (a zatem i K2) w serialu o Cassianie Andorze. Być może pojawią się też inne informacje na temat tego projektu.

ILM Model Shop: Building a Galaxy

Niedziela, 14.04 | 15.15-16.15 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Zakulisowa wycieczka po legendarnej pracowni modeli, które była jednym z pierwszych departamentów wydzielonych z ILM już w 1975 roku. Przekonamy się też, że tworzenie modeli wciąż jest kluczowe dla powstawania filmów.

Star Wars: The Clone Wars Sneak Peek

Niedziela, 14.04 | 15.30-16.30 | Celebration Stage z transmisją na Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Dave Filoni i jego goście świętować będę powrót Wojen Klonów dając nam krotką zajawkę tego, co nas czeka.

Nasze przewidywania:

Tutaj możemy spodziewać się co najmniej dłuższego trailera, a może nawet całego odcinka. Powinna pojawić się też data premiery.

Into the Archives

Niedziela, 14.04 | 17.30-18.30 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Autor Paul Duncan zabierze nas wgłąb archiwów Lucasfilm, by przybliżyć nam proces gromadzenia materiałów do swojej książki The Star Wars Archives: Episodes IV-VI,wydanej przez TASCHEN. Opowieść ilustrowana będzie grafikami koncepcyjnymi, storyboardami, zdjęciami, scenariuszami czy innymi dokumentami z produkcji epizodów IV, V i VI. Podczas panelu autor opowie na przykład o pomysłach, które ostatecznie nie znalazły się w filmach.

PONIEDZIAŁEK

Lucasfilm Publishing: Writers Roundtable

Poniedziałek, 15.04 | 10.30-11.30 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Autorzy Claudia Gray, Justina Ireland, Daniel José Older, Cavan Scott i Charles Soule opowiadają o swych doświadczeniach, podejściu i procesach twórczych zachodzących podczas tworzenia powieści ze świata Star Wars. Dodatkowo czekają na nas informacje na temat książkowych nowości.

Nasze refleksje:

Trzeci panel poświęcony książkom i zapowiadający zapowiedzi nowości? czyżby czekał nas aż duży wysyp nowych publikacji? W to mi graj!

Star Wars: The Phantom Menace 20th Anniversary Celebration

Poniedziałek, 15.04 | 11.00-12.00 | Celebration Stage z transmisją na Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Każda saga ma swój początek. Nasza zaczęła się 20 lat temu od Mrocznego widma. Dlatego cofamy wskazówki zegara oglądając unikatowe materiały zza kulis i wysłuchując wspomnień licznych gości panelu.

Nasze przewidywania:

Tutaj może jest to mocno naciągane i podpada raczej pod myślenie życzeniowe, ale może przy takiej okazji, jak 20-lecie filmu dostaniemy zapowiedź nowego serialu (lub filmu) z Maulem w roli głównej.

Star Wars Celebration Tattoo Competition

Poniedziałek, 15.04 | 12.15-13.15 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Konkurs tatuaży będzie miejsce, gdzie fani będą mogli pochwalić się swoimi dziarami. Konkurs rozgrywany będzie w kilku kategoriach: mały/średni w kolorze, duży w kolorze, mały/średni czarno-szary, duży czarno-szary oraz tatuaż weekendu.

Star Wars Resistance Season Two Sneak Peek

Poniedziałek, 15.04 | 13.30-14.50 | Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Producenci serialu Justin Ridge, Athena Portillo, Brandon Auman i ich goście wracają do szokujących wydarzeń z finału 1. sezonu, a także opowiedzą o tym, co czeka nasz w kolejnym.

Nasze przewidywania:

Tutaj dość oczywistym jest, że otrzymamy zwiastun drugiego sezonu, który mnie osobiście, bardzo ale to bardzo ciekawi.

Short Stories with Warwick Davis

Poniedziałek, 15.04 | 13.30-14.30 | Celebration Stage

Oficjalny opis:

Zapnijcie pasy i cieszcie się niespodziewaną i nieprzewidywalną wycieczką śladami ról i kariery gospodarza Celebration i aktora, który wcielił się w największą ilość postaci Gwiezdnych Wojen – Warwicka Davisa.

IDW Publishing: The Adventures Continue!

Poniedziałek, 15.04 | 15.45-16.45 | Twin Suns Stage

Oficjalny opis:

Od Sił Przeznaczenia do Opowieści z zamku Vadera, komiksy dla dzieci od IDW zachwycają fanów bez względu na wiek. Podczas panelu porozmawiać będzie można z autorami bardzo lubianej serii Star Wars Adventures.

Celebration Chicago Closing Ceremony

Poniedziałek, 15.04 | 15.30-16.30 | Celebration Stage z transmisją na Galaxy Stage

Oficjalny opis:

Raz jeszcze przeżyjemy najlepsze momenty całego weekendu żegnając się ze Star Wars Celebration. Nie zabraknie gości specjalnych i wielu innych atrakcji.

 

I to by było na tyle. My mamy oczywiście swoich faworytów, a wy na które panele czekacie z największą ciekawością i niecierpliwością?

 

Źródło: link.