W wielu domach stoją już pewnie piękne choinki, więc i na kupowanie prezentów czas jest najwyższy. A my wiemy doskonale, że wielu z was jeszcze tego nie zrobiło, zatem jak zawsze spieszymy z pomocą. Oto pierwszy w tym roku świąteczny przewodnik prezentowy. Powinien on szczególnie zainteresować osoby, które szukają prezentów dla miłośnika lub miłośniczki wszelkiego rodzaju gier „bez prądu” (planszówki, karcianki, bitewniaki), bo to właśnie na nich się dziś skupimy.

X-wing gra figurkowa

Tego typu tekstu nie sposób rozpocząć inaczej, niż od gry figurkowej X-wing, której pierwsza edycja osiągnęła wręcz niewyobrażalny sukces i zdobyła setki tysięcy, jeśli nie miliony miłośników na całym świecie. Wpływ miało na to wiele czynników, ale jako trzy najważniejsze wymienić należy chyba proste, ale niezwykle interesujące zasady; rewelacyjne modele, które nadają się nie tylko do gry, ale także do kolekcjonowania; oraz względnie niska cena (szczególnie jeśli porównać to, do „bitewniaków” z dawnych lat). A że na stronie polskiego wydawcy gry, firmy Galakta są teraz rewelacyjne promocje na cały x-wingowy asortyment, to zarówno zestaw startowy, jak i poszczególne dodatki zakupić można naprawdę tanio!

Także jeśli dla kogoś największą zaletą Gwiezdnych Wojen zawsze były pasjonujące i szaleńczo dynamiczne potyczki myśliwców, to X-wing gra figurkowa będzie dla nich idealnym prezentem!

Sugerowana cena detaliczna: 49,90zł  |  Ilość graczy: 2  |  Sugerowany wiek: +14  |  Rodzaj gry: figurkowa/bitewna

Star Wars: Armada

Na pierwszy rzut oka gra Star Wars: Armada wydaje się kalką przedstawionego wcześniej X-winga. Modele wyglądają podobnie, zbliżone są pewne mechanizmy rządzące rozgrywką. Wydawać by się zatem mogło, że główną różnica jest fakt, iż zamiast pojedyncze myśliwce, tutaj ścierają się całe flotylle. No i właśnie! Okazuje się, że konfrontacje myśliwców i prawa nimi rządzące, są od wielkich, kosmicznych bitew tak dalekie, jak Tatooine od centrum galaktyki. Tym samym Star Wars: Armada sprawdzi się idealnie jako prezent dla osób, które ponad szybkie, instynktowne potyczki, przedkładają drobiazgowe planowanie i długofalowe strategie.

Łączy je jednak jedno – tutaj także Galakta przygotowała rewelacyjne, świąteczne obniżki.

Sugerowana cena detaliczna: 219,90  |  Ilość graczy: 2  |  Sugerowany wiek: +14  |  Rodzaj gry: figurkowa/bitewna

Star Wars: Przeznaczenie

Teraz opuszczamy przestrzeń kosmiczną i schodzimy na ziemię, bo tam zacięte pojedynki toczą już bohaterowie znani z filmów, komiksów czy seriali oraz z każdego możliwego okresu galaktycznej historii. Czy zatem Darth Vader z Kylo Renem u boku, pokonają połączone siły Obi-Wana i Rey? Czy armia klonów okaże się skuteczniejsza od szturmowców Najwyższego Porządku? Te i wiele innych scenariuszy można przetestować dzięki kolekcjonerskiej grze karcianej Star Wars: Przeznaczenie.

Proste, w teorii, zasady sprawiają, że grę pokochają najmłodsi nawet fajni (na nasze cotygodniowe granie przychodzą, i świetnie sobie radzą, nawet 7-8-latkowie), ale dynamiczne, zacięte i bardzo wciągające rozgrywki sprawią, że docenią ją także starsi, bardziej wytrawni gracze. A przepiękne grafiki na kartach uprzyjemnią kolejne rozgrywki dokładnie każdemu.

Dodatkową zaletą gry Star Wars: Przeznaczenie jest jej niewielki koszt. Swoją przygodę najlepiej rozpocząć od zestawu dla 2 graczy, który obecnie nabyć można za mniej niż 30zł. Zapewni on długie godziny fantastycznej zabawy, a jeśli ktoś zapragnie więcej, czekać będzie kilka rodzajów zestawów dodatkowych i setki nowych kart do grania, a także kolekcjonowania.

Sugerowana cena detaliczna: 29,90zł  |  Ilość graczy: 2  |  Sugerowany wiek: +10  |  Rodzaj gry: karciana

Star Wars: Imperium vs Rebelia

Oto kolejna z interesujących gier karcianych, jednak od poprzedniej różniąca się diametralnie, bowiem nie da się jej rozbudowywać dodatkami. To jedno pudełko stanowi niejako skończoną całość, ale nawet ono potrafi dostarczyć świetnej rozrywki. W Star Wars: Imperium vs. Rebelia gracze kontrolują statki i agentów biorących udział w Galaktycznej Wojnie Domowej. Rekrutując bohaterów takich jak Luke Skywalker, Leia Organa czy Darth Vader każda ze stron konfliktu musi zaplanować strategię i przechytrzyć przeciwnika w kluczowych momentach wojny.

Sugerowana cena detaliczna: 49,90zł  |  Ilość graczy: 2  |  Sugerowany wiek: +14  | Rodzaj gry: karciana

Star Wars: Imperium atakuje

Kolejna propozycja, to fenomenalne połączenie gry planszowej z figurkowym bitewniakiem. Gracze za pomocą modułowych kafelków najpierw sami tworzą planszę, na której później potężna armia imperialna oraz grupa zabójczych łowców nagród staje do walki ze śmiałymi bohaterami Rebelii w szeregu misji taktycznych. Stawkę epickiej kampanii podnosi obecność legendarnych postaci w rodzaju Dartha Vadera, czy Hana Solo. Każda bitwa kończy się klimatycznym starciem finałowym pomiędzy Imperium, a Sojuszem Rebeliantów. Co więcej, dzięki licznym dodatkom i rozszerzeniom, zabawa ze Star Wars: Imperium atakuje nigdy się nie kończy!

Warto też wspomnieć, że w rozgrywce może brać udział nawet do 5 graczy.

Sugerowana cena detaliczna: 359,90zł  |  Ilość graczy: 2-5  |  Sugerowany wiek: +14  | Rodzaj gry: planszowo-figurkowa/bitewna

Star Wars: Rebelia

A koniec prawdziwa wisienka na planszówkowo-figurkowo-karcianym torcie! Michał Anioł miał swoją Kaplicę Sykstyńską, a planszówki mają Star Wars: Rebelia. Ta rewelacyjna gra pozwala graczom nie tylko odtworzyć emocjonujące starcie pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a Imperium Galaktycznym, ale także sprawić, że losy galaktyki potoczą się zupełnie innymi, acz nie mniej epickimi torami. Niezwykle rozbudowana i dopracowana w najmniejszym nawet detalu planszówka daje graczom niemal nieograniczone możliwości kreowania historii odległej galaktyki. Jeśli zatem znacie jakiegoś fana Gwiezdnych Wojen oraz pasjonata planszówek, Star Wars: Rebelia będzie dla niego (lub niej) prezentem idealnym!

Sugerowana cena detaliczna: 369,90zł  |  Ilość graczy: 2-4  |  Sugerowany wiek: +14  | Rodzaj gry: planszowa

I tak oto prezentują się nasze prezentowe propozycje przeznaczone dla miłośników gier wszelakich, ale zawsze inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami.