Lucasfilm rozpoczyna wielką celebrację, związaną z nadciągającym zakończeniem sagi Skywalkerów. Z tej okazji – z myślą o najmłodszych fanach – stworzono serial, który pozwoli przeżyć wydarzenia z filmów na nowy, ekscytujący sposób.

Galaktyka pełną przygód jest

Star Wars: Galaxy of Adventures trafi na nowo utworzoną stronę StarWarsKids.com oraz na kanał Star Wars Kids na YouTubie. Serial ma składać się z krótkich epizodów, które zawierać będą oryginalne dialogi, efekty dźwiękowe oraz muzykę prosto z filmów. Pierwsze sześć odcinków, do których dołączone zostaną specjalne materiały edukacyjne, będzie można oglądać już od 30 listopada. Kolejne mają wychodzić regularnie każdego miesiąca, aż do grudnia 2019 roku, kiedy to na ekranach kin zadebiutuje Epizod IX.

O stojącej za serialem idei wypowiedział się James Waugh, wiceprezes zawartości i strategii Lucasfilmu:

Na przestrzeni ostatnich lat spotkałem wielu rodziców, którzy mówili o tym, jak bardzo marzą, aby pokazać swoim dzieciom Gwiezdne Wojny, jednak nie sądzą, by były one gotowe na całe filmy. Wszyscy chcieli znaleźć sposób, aby celebrować ukochany przez nich świat ze swoimi pociechami. Postanowiliśmy stworzyć więc serial, za sprawą którego rodzice będą mogli pomóc swym dzieciom postawić pierwszy krok w tym większym świecie.

Od 1 grudnia na półki sklepów w USA trafi również nowa linia zabawek z Hasbro.

Choć zwiastun składa się głównie z momentów znanych z oryginalnej trylogii, można zobaczyć w nim również sceny znane z prequeli, Łotra 1 oraz Hana Solo. Nie ukrywamy – nie możemy się doczekać!

Źródło: link.