Kilka miesięcy temu za pośrednictwem mediów społecznościowych Ron Howard poinformował, że jednymi z postaci, które pojawią się w Hanie Solo będą niejacy Tag i Bink. Niestety, Jon Kasdan potwierdził spostrzeżenia widzów. Duet tych jakże niefrasobliwych imperialnych oficerów ostatecznie nie otrzymał swoich pięciu minut w finalnej wersji filmu.

Wielcy nieobecni

Pozostaje więc pytanie, gdzie się podziali Tag i Bink! Odpowiedzi na to pytanie udzielił niezawodny Jon Kasdan, scenarzysta drugiego spin-offu w historii Gwiezdnych Wojen i zarazem odtwórca roli Taga.

Jak się okazuje, pomimo mocnych obiekcji ze strony młodszego z Kasdanów, sceny z udziałem Taga i Binka zostały usunięte na etapie postprodukcji. Mieli się oni pojawić w scenie, podczas której Han zostaje postawiony przed imperialnym komitetem dyscyplinarnym, zanim ostatecznie ląduje na froncie na Mimban. W jednym z udzielonych wywiadów Kasdan wyjawił, że Tag i Bink mieli wyprowadzić tytułowego bohatera z sali przesłuchań.

Cała sekwencja trwa podobno niecałe dwie minuty i będzie można ją zobaczyć w scenach usuniętych.

Geneza prawdziwych herosów

Tag i Bink byli bohaterami komiksów stworzonych przez Kevina Rubio i Lucasa Marangona, których pierwszy zeszyt ukazał się w 2001 roku. Seria o ich przygodach oparta była głównie na gagach wykorzystujących kultowe sekwencje z gwiezdnej sagi. Służąc zarówno Rebelii, jak i Imperium, Tag i Bink mieli kluczowy wpływ na najważniejsze wydarzenia w historii Galaktyki. Krótko mówiąc, byli oni niekwestionowanymi mistrzami, jeśli chodzi o pojawianie się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Warto zaznaczyć, że nawet w ramach dawnego Expanded Universe byli oni uznawani za niekanonicznych.

Recenzję komiksu Tag & Bink were here autorstwa jednego z naszych redaktorów możecie przeczytać tutaj.

WIĘCEJ „HANA SOLO”

A tutaj znajdziecie więcej ciekawostek i informacji na temat Hana Solo:

Źródło: link.