O nadchodzącym filmie z każdym niemalże dniem dowiadujemy się czegoś nowego, ale paradoksalnie, im więcej wiemy, tym więcej pojawia się interesujących, nieoczywistych, ale też niekoniecznie szalonych teorii. Pojawiły się one także w naszych głowach, postanowiliśmy więc wybrać i przedstawić wam te najciekawsze i bardziej prawdopodobne, niż by się na pierwszy rzut oka wydawało.

Bo do sabacca trzeba dwojga

Na tym etapie jest już niemal pewne, że w Hanie Solo będziemy świadkami najsłynniejszej partyjki sabacca w galaktyce, podczas której pewien niepozorny koreliański frachtowiec YT-1300f zmieni właściciela. Tę historię znają niemal wszyscy, jednak ja mam przeczucie, że rozegra się ona nieco inaczej, niż przypuszczamy.

Wiadomo, że Han trafi na pokład Sokoła przy okazji misji, wokół której kręcić będzie się fabuła filmu. Można się też domyśleć, że będzie to miłość od pierwszego wejrzenia. W którymś momencie zarówno Lando, jak i L3-37 oddadzą stery Hanowi uznając, że jest on zdecydowanie najlepszym z dostępnych pilotów. Co ten szybko i dobitnie potwierdzi dowodząc, że urodził się, by pilotować Sokoła. Przy okazji pomiędzy dwójką przemytników zrodzi się nić porozumienia, sympatia, a w końcu także przyjaźń.

Dlatego też, kiedy staną oni, a raczej siądą, na przeciw siebie przy stole do sabacca, to nie tyle Han wygra Sokoła, co Lando go przegra! Młody Solo postawi wszystko na jedną kartę, która jednak okaże się słabsza od tego, czym będzie dysponował Lando. Ten jednak odpuści, przeczuwając, że Han i Sokół są sobie przeznaczeni.

Na tym etapie to tylko przeczucia, jednak z takim scenariuszem przemawiać może fakt, że w dostępnych na ten moment źródłach, nigdzie nie widzimy Lando żywiącego do Hana urazę z powodu straty statku (który do najtańszych przecież należeć nie mógł).

Swoją drogą, nie zdziwiłbym się, gdyby to dopiero tytułowy bohater ochrzcił frachtowiec Sokołem Millennium.

Kessel Run

Skoro już o Sokole mowa, to kolejna teoria dotyczy jego najsłynniejszego dokonania, czyli wykonania tzw. Kessel Run poniżej 12 parseków. Nigdzie nie jest jednak powiedziane, że to Han był wtedy za sterami, choć oczywiście ogromna większość z nas tak właśnie zakłada.

Jednak jeśli cofniemy się do Nowej Nadziei, to nawet sam zainteresowany nie twierdził, że to on był autorem rekordowego kessel runa, a jedynie wspomina o Sokole.

„Fast ship? You’ve never heard of the Millennium Falcon?” – Han Solo
„Should I have?” – Ben Kenobi
„It’s the ship that made the Kessel Run in less than twelve parsecs.” – Han Solo

Teoretycznie nie można więc wykluczyć (choć jest to mało prawdopodobne), że rekord należy do kogoś innego.

Kobieta o wielu twarzach

Wiemy już, że Enfys Nest jest kobietą. Jednak co, jeśli po tą maską, poza kobiecym obliczem, który się także bardzo skomplikowana historia? Z drugiej strony wiemy, że inną przedstawicielką płci pięknej, która w filmie odegra niebagatelną rolę jest długoletnia przyjaciółka Hana, niejaka Qi’ra. Ta w materiałach promujących film określana była mianem kobiety fatalnej (femme fatele).

Dodać do tego fakt, że Beckett ostrzegał Hana, by przygotował się na liczne zdrady i nagle teoria, że pod maską Enfys Nest, który się właśnie Qi’ra, przestaje być taka szalona. Choć w historii kinematografii mnóstwa mamy podobnych zwrotów akcji, to i tak uważam, że scenarzyści wykazaliby się nie lada jajami decydując się na takie, w mojej opinii świetne, rozwiązanie.

Albo to, albo Enfys to Jar Jar, bo może nie wiedzieliście, ale Jar Jar też była kobietą.

Hej, hola, hola, żołnierska dola

Jak wiadomo, w Expanded Universe, Han miał za sobą dość krótką karierę w imperialnych siłach zbrojnych. Zapowiada się, że nowy kanon powieli ten wzorzec. A ja mam swoją teorię, jak to może przebiegać.

Z ostatniego wywiadu z Aldenem Ehrenreichem, który mogliśmy zobaczyć w najnowszym The Star Wars Show, dowiedzieliśmy się, że młody Han Solo, wciąż jest idealistą. Być może właśnie ta cecha sprawi, że zapragnie on wstąpić w szeregi Imperium, by uczynić galaktykę bezpieczniejszym miejscem. Oczywiście marzyć będzie mu się kariera pilota. Niestety brak znajomości oraz złośliwość oficerów werbunkowych sprawią, że trafi do najbardziej znienawidzonej formacji – Mudtrooperów – i wysłany zostanie na Mimban (o tym, że Han będzie Mudtrooperem najlepiej pokazują nam poniższe figurki Funko – zwróćcie uwagę na dolną część munduru Hana).

Solo & Chewbacca

Mudtrooper

Tam, doświadczając żołnierskiej doli oraz dostrzegając prawdziwe oblicze Imperium, Han zmuszony będzie zrewidować swoje ideały. Czara goryczy przeleje się w momencie, gdy jeden z Imperialnych oficerów będzie próbował zabić jednego z pracujących na Mimban Wookieech.

Ale Han, przy tej okazji, uratuje nie tylko Chewiego, ale także jego partnerkę, Mallę.

Chew „The Rock” Bacca

O ile wszystkie poprzednie teorie, mniej lub bardziej, ale jednak prawdopodobne są, o tyle na koniec zostawiłem sobie tę naprawdę szaloną.

Otóż jak wiemy z drugiego trailera, w którymś momencie Chewie stanie oko w oko z bardzo wrogo nastawioną skałą. Oczywiście wszyscy wiemy, jak skończy się ta scena. Han w ostatniej chwili zdoła wciągnąć swego włochatego przyjaciela z powrotem do pociągu i ten dosłownie o włos uniknie bliskiego spotkania ze wspomnianym kamulcem.

Ale może Ron Howard pójdzie w ślady Riana Johnsona i zaserwuje nam kilka rozwiązań, których praktycznie nikt się nie spodziewa. Może więc Han nie zdoła wciągnąć Chewiego, a ten rozplaska się na skale. Skąd zatem Chewie w późniejszej historii? Może to jego brat bliźniak? Może klon sprowadzony wprost z Kamino? Któż to wie.

Może się też okazać, że skały na Vandorze, są skrajnie różne od tego, co my o skałach wiemy i mają strukturę zbliżoną do galarety 🙂

Oczywiście wszystkie powyższe teorie są absurdalne i nie mają prawa zaistnieć, ale kiedy wyobrażam sobie miny fanów, gdyby Chewie w skałę przydzwonił, to nie sposób się nie uśmiechnąć.

A dla was która z teorii jest najciekawsza? Z wielką chęcią poznamy też wasze, także opiszcie je koniecznie w komentarzach.

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu: