Niestety premiera pierwszej tegorocznej książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen od wydawnictwa Uroboros przesunęła się o miesiąc, ale zapowiada się, że nie wpłynie to na pozostałe plany wydawnicze i w marcu na półkach Empików zagoszczą dwa tytuły – Oddział Inferno oraz PHASMA. Informacje na temat tej drugiej właśnie przedostały się do sieci, a kto czytał ją w oryginale wie, że jest na co czekać!

Chrome Dome

Książka autorstwa Delilah S. Dawson, pisarki znanej ze świetnej fantastyki naukowej, a także trzech krótkich historii w uniwersum Gwiezdnych Wojen (jedną opublikowano w książce From a Certain Point of View), pojawi się w sklepach sieci Empik już 14 marca, a w pozostałych księgarniach standardowe dwa tygodnie później. Phasma to nie tylko ciekawe wprowadzenie w świat Najwyższego Porządku, ale zagłębienie się w przeszłość chromowanej kapitan, którą niekoniecznie chciałaby ujawnić. Książka wprowadza do uniwersum nowych bohaterów, jak świetnego Kardynała, którzy to są kolejnym powodem, dla którego warto po nią sięgnąć.

Poniżej prezentujemy oficjalny opis powieści:

Opowieść o jednej z najbardziej bezlitosnych oficerek Imperium.

Phasma jest wzorowym kapitanem Imperium. Wiernie służy przełożonym, szanują ją nawet jej wrogowie. Choć jej imię zna cała Galaktyka – tak naprawdę nikt nie wie, kto skrywa się za błyszczącym hełmem. Nikt nie zna jej przeszłości, a Phasma ma sekret, którego pilnie strzeże. Tymczasem głęboko na statku Absolution schwytany szpieg ruchu oporu jest brutalnie przesłuchiwany przez stormtroopera nazywanego Cardinal. Ale Cardinalowi nie chodzi o tajemnice ruchu oporu… Chce poznać sekret Phasmy, skandal, w którym kiedyś brała udział.

Więcej informacji na temat Phasmy

A jeśli na Phsmę nie możecie się już doczekać, mamy dla was dwa pierwsze fragmenty książki. Po polsku oczywiście!

Źródło: link.