Plany wydawnicze Uroborosa na pierwszą połowę roku poznaliśmy już jakiś czas temu, ale teraz mamy szczegółowe informacje na temat pierwszej z zaplanowanych książek, czyli Inferno Squad, a raczej…

Oddział Inferno

Książka autorstwa Christie Golden (Mroczny Uczeń) pojawi się w sklepach sieci Empik już 15 lutego, a w pozostałych księgarniach dwa tygodnie później. Star Wars: Battlefront II – Oddział Inferno opowiada o Iden Versio i początkach dowodzonej przez nią elitarnej jednostki znanej z najnowszej gry Electronic Arts.

A oto oficjalny opis powieści:

Rebelia ma nadzieję. Imperium – Oddział Inferno, elitarną jednostkę szturmową sił Imperium, która otrzymuje zadanie: rozprawić się z grupą rebelianckich bojowników o wolność. Po upokarzającej kradzieży planów Gwiazdy Śmierci i zniszczeniu stacji bojowej Imperium przeszło do defensywy… jednak nie na długo. Elitarni imperialni żołnierze z nowoutworzonego Oddziału Inferno otrzymali supertajną misję: mają dokonać infiltracji szeregów przeciwnika i wyeliminować partyzantów – rebeliancki odłam, na czele którego stał niegdyś niesławny republikański bojownik o wolność, Saw Gerrera.

Po śmierci swego przywódcy partyzanci kontynuują jego ekstremistyczne dzieło, zdeterminowani rozgromić Imperium raz na zawsze – za wszelką cenę. Członkowie Oddziału Inferno muszą potwierdzić swój status najlepszych spośród najlepszych i zniszczyć ich od wewnątrz. Rosnące zagrożenie demaskowania za linią wroga zmienia jednak i tak już niebezpieczną operację w śmiertelnie groźne wyzwanie: wypełnić misję lub zginąć – oni zaś nie mogą zawieść. Jak daleko posunie się Oddział Inferno, aby utrzymać i chronić Imperium… i jak wiele granic odważy się przekroczyć?

Więcej informacji na temat Inferno Squad

Źródło: link.