W sieci pojawiły się nowe skrawki informacji na temat nadchodzących książek z uniwersum Star Wars. Choć jest tego bardzo niewiele, to informacje są całkiem ciekawe.

Pierwsza z nich dotyczy książkowego prequela do Rogue One, czyli książki Catalyst (a racze Catalyst: A Rogue One Novel). Otóż ma to być lektura, z którą fani powinni zapoznać się przed obejrzeniem filmu, bowiem ściśle będzie się z nim łączyć i wyjaśniać pewne kwestie – innymi słowy „łączyć kropki”. Dla polskich fanów nie jest to akurat dobra wiadomość, gdyż wciąż nie poznaliśmy polskiej daty premiery książki Jamesa Luceno, aczkolwiek na pewno nie pojawi się na sklepowych półkach przed premierą Rogue One.

13706087_878934585569667_206833426_n

Druga rzecz dotyczy oczekiwanej z utęsknieniem powieści Thrawn. Potwierdzone zostało, że istotnie przedstawione tam wydarzenia będą niejako prequelem do pojawienia się Thrawna z serialu Star Wars Rebels. Książka przedstawi wydarzenia, które sprawiły, że admirał Thrawn uzyskał tak dużą władzę i poważanie, oraz dowiemy się, co czyni go tak genialnym taktykiem i dowódcą.

Światowa premiera książki Jamesa Luceno Catalyst: A Rogue One Novel zaplanowana est na 15 listopada, z kolei książka autorstwa Timothy’ego Zahna Star Wars: Thrawn przewidziana jest na kwiecień przyszłego roku.