Wczoraj, podczas trwającego właśnie New York Comic Con, tradycyjnie już odbył się panel Lucasfilm publishing dotyczący nadchodzących książek i komiksów z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Trzeba przyznać, że tym razem zapowiedzi nie wyglądają zbyt okazale i pozostaje mieć nadzieję, że na tym nowości na 2019 się nie skończą. Co zatem zapowiedziano?

Alphabet Squadron

Tak właśnie zatytułowana będzie nowa powieść Alexandra Freeda (Battlefront. Kompania Zmierzch, Łotr 1. Star Wars Historie). Tytuł odnosić będzie się do pięciu myśliwców (A-wing, B-wing, U-wing, X-wing, Y-wing) i ich pilotów, którzy otrzymując misję wytropienia pozostałości imperialnych jednostek specjalnych. Innymi słowy, myśliwi stają się zwierzyną.

Jak łatwo się domyśleć, akcja książki osadzona będzie niedługo po wydarzeniach Powrotu Jedi. Wielka szkoda, że twórcy i ich mocodawcy tak kurczowo trzymają się cały czas okresu między Epizodem VI a VII. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem, kiedy okres ten napchany będzie już do granic możliwości, zaczniemy poznawać też historie z innych okresów.

Master and Apprentice

A skoro o tym mowa, to podczas panelu zaprezentowano także ostateczną okładkę najnowszej książki Claudii Gray – Master and Apprentice. Autorką grafiki jest Alice X Zheng.

Przypomnijmy, że książka rozgrywać się będzie przed wydarzeniami Mrocznego Widma i opowiadać będzie o przygodach Qui-Gon Jinna i młodego Obi-Wana Kenobiego. Zadebiutować ma ona w kwietniu 2019 roku.

Czekamy i trzymamy kciuki za kolejne świetne powieści nowego kanonu.

Źródło: link.