Tytuł: Star Wars Wielka Ucieczka BB-8
Tekst: Drew Daywalt
Rysunki: Matt Myers
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Cena: 12,99 PLN

Książka dla dzieci pod tytułem Star Wars Wielka Ucieczka BB-8 ukazała się w Polsce pod koniec października. Za tekst odpowiada Drew Daywalt, a za rysunki Matt Myers. Książeczkę przetłumaczyła Anna Hikiert-Bereza. Za wydanie książki odpowiada Egmont.

Fabuła

Akcja książki ma miejsce pomiędzy wysłaniem na misję BB-8 przez Poe Damerona, a odnalezieniem go przez Rey. Miły droid przeżywa wiele przygód przez całą noc. BB-8 kieruje się mottem Poego, które mówi nam, że dobro zawsze do nas wraca. Przez to pomarańczowa kulka pomaga komu tylko może, chociaż czasem pakuje go to w kłopoty. Przez całą przygodę BB-8 jest śledzony, goniony lub atakowany przez Teedo, tego kosmity, który go złapał w sieć w Przebudzeniu Mocy. Dodatkowo droid nawiązuje przyjaźń z innym droidem i razem sobie pomagają. Zaskakujące jest to, jak dużo przygód udało się przedstawić w tej krótkiej formie.

Rysunki

We wstępie możemy przeczytać:

Ilustracje w niniejszej książce to prace stworzone techniką farb akrylowych i olejnych, z efektami dodanymi w programie Adobe Photoshop.

Muszę przyznać, że ilustracje robią wrażenie. Idealnie nadają ton wydarzeniom. Gdy BB-8 jest przerażony lub smutny, rysunki świetnie to pokazują paletą barw. Gdy droid dostrzega płomyk nadziei, to rysunki również to świetnie obrazują. Co więcej, nowe projekty droidów oraz mieszkańców planety są bardzo interesujące. Bardzo ważne jest to, że rysunki naprawdę podobają się dzieciom.

Wydanie

Polskie wydanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Miękka okładka ze skrzydełkami jest idealna dla dzieci. Format jest bardzo ciekawy, ponieważ jest zbliżony do kwadratu dzięki temu wygodnie dziecku trzymać książkę w małych rękach.

Inne recenzje książek dla dzieci

Jeśli interesują Was inne książki Star Wars dla dzieci, zapraszamy do innych recenzji: