Egmont przedstawia nową książkę skierowaną do młodszych fanów Gwiezdnych Wojen, Star Wars Krótkie Opowieści Na Dobranoc . Jej opis prezentuje się następująco:

Jedenaście opowieści pełnych akcji, które przeniosą cię do odległej galaktyki. Mistrz Yoda włada mieczem świetlnym, Luke Skywalker i Rebelianci podejmują wyścig z czasem, aby zniszczyć Gwiazdę Śmierci, a odważna Rey zaprzyjaźnia się z androidem BB-8. Każda z historii do przeczytania w pięć minut – to idealny czas na galaktyczne przygody w nadprzestrzeni!

Książka głównie skierowana jest do dzieci, więc otrzymał ją mój 10-letni brat. „Młody” przeczytał książkę w kilka nocy. Krótkie Opowieści bardzo mu się spodobały. Był bardzo zainteresowany historiami mimo, że część z nich już widział w filmie. Niektóre z opowieści tak mu się spodobały, że czytał je wiele razy, a ze strony dziecka to chyba najlepszy komplement. Większa czcionka pomagała mu w czytaniu i przede wszystkim nie zniechęcała, ani nie męczyła. „Młody” pochwalił rysunki, które są bardzo kreskówkowe.

RECENZJA KSIĄŻKI - Krótkie Opowieści Na Dobranoc

Ja również przeczytałem Krótkie Opowieści Na Dobranoc w niecałe dwa dni. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nawet starszy fan będzie zadowolony. Co ciekawe, książka poszerza niektóre sceny i ukazuje psychikę bohaterów, czego nie widzieliśmy w filmach. Mimo, że oglądałem filmy nie raz, to historie i tak były bardzo interesujące.

Rysunki

Także rysunki fajnie ubogacają historie. Wyglądają one świetnie, czuć taki disneyowy klimat, który może przekonać dziecko do Gwiezdnych Wojen. Jednak autor ilustracji, czyli Pilot Studio poszło w jednym przypadku na łatwiznę, gdyż grafika hrabiego Dooku z drugiej opowieści, jest później użyta w opowieści trzeciej. Troszkę to razi, lecz ogólnie nie przeszkadza, ponieważ książka ma wiele innych ciekawych ilustracji.

Do moich ulubionych należą rysunki C-3PO, Yody oraz Obi-Wana. Zostali oni narysowani zupełnie inaczej, niż widzimy ich w filmach i jest to duży plus. Również Boba Fett mimo, że jest tylko na jednej grafice wygląda świetnie! Książka ma dwie niesamowite ilustracje, Vadera spoglądającego na bazę Echo oraz Luke’a mającego wizję na Dagobah.

Minusy książki

Niestety Krótkie Opowieści Na Dobranoc  mają dosyć specyficzny, a nawet trudny język, jak na książkę dla dzieciaków. Techniczne słowa dotyczące silnika nie są najlepszą rzeczą w historii z Mrocznego Widma. Znalazłem również jeden błąd: Wysłano w przestrzeń tysiące sądW publikacjach dla dzieci powinno się unikać takich błędów.

Wydanie

Ogólny wygląd książki zachęca dzieciaki do czytania. Krótkie Opowieści Na Dobranoc to idealna pozycja na pierwsze spotkanie z Gwiezdnymi Wojnami. Żałuję, że kiedy ja byłem małym dzieckiem nie było takich książek. Serdecznie polecam tą książkę każdemu rodzicowi, który chce pokazać Star Wars swojemu dziecku!