Większe zestawy klocków LEGO z serii Ostatniego Jedi dostępne są już w większości sklepów, a niedługo zostaną urozmaicone o kolejne takie jak chatka Luke’a czy pakiet bojowy Najwyższego Porządku. Na tym klockowa przygoda w odległej galaktyce nie kończy się, a jedynie zaczyna. W ramach 5 serii LEGO Microfighters idealnej dla kolekcjonerów, którzy nie mają do wydania setek złotych na zestaw (czyli chyba większość fanów), otrzymamy aż 6 mikro pojazdów z najnowszego epizodu sagi.

Pojedynczo dostępny będzie Sokół Millennium z figurką Chewbaccy oraz myśliwiec Najwyższego Porządku z pilotem, a resztę zdobędziemy w dwupakach. Pierwszy nawiązuje do bitwy o Crait, gdzie w pudełku znajdziemy mikro model śmigacza Ruchu Oporu, działko do obrony bazy i maszynę kroczącą AT-M6 z figurkami szturmowca kierowcy oraz rebelianckiego pilota. Drugi zestaw pozwoli nam odegrać bitwę w przestrzeni kosmicznej, gdzie do walki otrzymamy Tie Silencer z Kylo Renem, małą stację naprawczą oraz A-wing Ruchu Oporu z pilotką. Poniżej prezentujemy zdjęcia pojazdów i dwupaków.

Sokół Millennium

Myśliwiec TIE Najwyższego Porządku

Ski Speeder kontra Maszyna krocząca Najwyższego Porządku

A-Wing kontra TIE Silencer

CZEGO MOŻEMY OCZEKIWAĆ W MAGAZYNIE LEGO STAR WARS?

Zestawy wyglądają bardzo ciekawie, a ten z Crait na pewno trafi na moją kolekcjonerską półkę. Bitwa na dużym ekranie wyglądała niesamowicie i jej miniatura wersja na pewno będzie o tym przypominać. Premiera nowych klocków planowana jest na styczeń 2018 roku. Zbieracie LEGO? Jak oceniacie zestawy z Ostatniego Jedi?

 

JESZCZE WIĘCEJ LEGO STAR WARS