Dwa dni temu zadebiutował Epizod II projektu Vader Immortal , a że zdradził on naprawdę ciekawe rzeczy na temat Mustafar i jego historii, czym prędzej zebraliśmy wszystkie nowe (i oczywiście kanoniczne) informacje, jakie pojawiły się w drugiej odsłonie projektu.

Sami niestety nie mieliśmy okazji przywdziać gogli Oculus Quest, więc wszystkie informacje pochodzą z drugiej ręki, a dokładniej z filmów przedstawiających całość „rozgrywki”.

Black Bishop

Bezapelacyjną gwiazdą drugiego epizodu był Czarny Biskup (Black Bishop), który na krótko pojawił się już w premierowym epizodzie, a nieco później na pięknym plakacie. Wtedy jednak nie wiedzieliśmy o nim praktycznie nic. Teraz ten stan rzeczy ulega diametralnej zmianie. W Epizodzie II dowiadujemy się bowiem, że Black Bishop, to nikt inny, jak mąż Lady Corvax, którego ta próbowała wskrzesić dewastując przy tym doszczętnie całą Mustafar. Jak widać, częściowo jej się udało, jednak jak Biskup sam to określił, jest on uwięziony między tym światem, a następnym. Co to dokładnie znaczy nie wiadomo, ale zapewne dlatego Black Bishop jest w stanie pojawiać się i znikać.

Dodatkowo, pomimo tego, że był on widziany z Vaderem oraz „mrocznym” pseudonimie, nie jest on raczej kimś, opowiadającym się po ciemnej stronie Mocy. Jednym z dowodów na to może być jego nie czerwony miecz…

Świetlisty miecz

To nie pomyłka, bowiem sam Biskup określił swą dawną broń mianem miecza świetlistego, nie świetlnego (lightsword, nie lightsaber). Zresztą starożytny oręż zaskakuje nie tylko nazwą, unikatowa jest także konstrukcja, w której „ostrze” zdaje się być zasilane bezpośrednio z kryształu. Ten z kolei, choć miecz emanuje jasnym światłem i daje niebieską poświatę, wygląda na czarny.

Co ważniejsze, to właśnie miecz Biskupa ma być kluczem do zdobycia Jaśniejącej Gwazdy, czyli niezwykle potężnego artefaktu, który wykorzystała Lady Corvax (a o którym sporo dowiedzieliśmy się już w poprzednim epizodzie). Oczywiście Vader ma co do niego własne plany.

Darth Vader i Jaśniejąca Gwiazda

Wiemy oczywiście, że główną motywacją Vadera do zdobycia artefaktu, jest zdobycie potęgi, która pozwoli wskrzesić mu Padmé, jednak kolejna przepiękna i klimatyczna wizja zdradza, że cała galaktyka ucierpiała by (jeszcze bardziej, niż cierpi pod rządami Imperatora), gdyby Vader zdobył Jaśniejącą Gwiazdę…

Którą, w wyniku zdrady jednego z Mustafarian, oczywiście zdobywa. W wyniku czego nasz bezimienny bohater szykuje się, by na czele armii lojalnych mieszkańców Mustafar, wyruszyć na wojnę i odzyskać Jaśniejącą Gwiazdę.

Jak więc widzicie, ostatnia odsłona projektu także zapowiada się bardzo ciekawie, choć niestety rewolucji spodziewać się nie możemy, bo jak doskonale wiemy z Łotra 1, wiele lat później Vader wziąć rezyduje na Mustafar, a sama planeta też nie różni się od tego, jaką ją pamiętamy.

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jeśli interesuje was tematyka Vader Immortal, z pewnością zainteresują was także te artykuły:

 

 

Źródło: link.