Wydawnictwo Galakta zapowiedziało wydanie rozszerzenia do znakomitej gry planszowej Star Wars Rebelia (naszą recenzję gry przeczytacie tutaj). Rozszerzenie nazywa się Imperium u władzy i jest oparte głównie na wydarzeniach z filmu Łotr 1.

Grafika pochodzi ze strony wydawnictwa Galakta

Imperium u władzy rozszerza grę podstawową o ośmiu nowych liderów, trzydzieści sześć figurek, pięć znaczników zadań, dwa pierścienie dodatków, trzy nowe kości i ponad sto kart. Wśród nowych statków znajdziecie U-wingi, TIE Strikery, Nebulony-B i Krążowniki przechwytujące Interdictor. Nie zapominajmy oczywiście o nowych sposobach na zakończenie Galaktycznej Wojny Domowej.

Jakie nowości znajdziemy w dodatku?

W Imperium u władzy pojawią się nowe talie Misji dla każdej frakcji, które pozwolą nam przeżyć wydarzenia sprzed oryginalnej trylogii.

Przetrwanie Rebelii zależy wyłącznie od powodzenia tych misji. Gracz Rebelii musi przywiązywać szczególną uwagę do swoich tajnych działań. Czy lepszym rozwiązaniem będzie wysłanie Cassiana Andora na Tajną misję czy skupienie się na walkach Za linią wroga? A może lepiej rozwijać swoje siły zbrojne i dowodzenie, Awansując Admirała Ackbara lub Wedge’a Antillesa?

Dodatek do Rebelii to nie tylko nowe misje, ale także nowy system walki! W Imperium u władzy pojawią się nowe talie taktyki, wykorzystywane podczas starć. Dzięki nim wkroczymy w nowy wymiar planowania.

Grafika pochodzi ze strony wydawnictwa Galakta

Jeśli zdecydujecie się na grę z nowymi zasadami walki kinowej, na początku każdej rundy walki każdy z graczy w tajemnicy będzie wybierać jedną kartę taktyki. Efekty kart mogą wykraczać daleko poza samą scenę walki, przechylając szalę zwycięstwa na którąś ze stron i zmieniając balans sił.

Na przykład wykorzystując kartę Łotr 1, gracz może przy odwrocie uratować jednego pochwyconego lidera, dzięki czemu ta szczególna walka może stać się punktem zwrotnym w całej rozgrywce. Czasem jedna walka, jeden celny cios, może przyczynić się do rozpadu Imperium – dobrze zaplanowana Konfrontacja to czasem wszystko, czego trzeba, aby pozbyć się uciążliwego lidera przeciwnika.

Star Wars Rebelia jest dla mnie jedną z najbardziej klimatycznych gier, zaraz obok Wojny o Pierścień, dlatego chęć rozwijania tej gry przez wydawcę to moim zdaniem świetna wiadomości. Nowi liderzy, nowe misje, walka kinowa oraz nowe jednostki. To wszystko brzmi naprawdę dobrze! Nie mogę się doczekać, a wy?

Imperium u władzy ma pojawić się w pierwszej połowie 2018 roku. Sugerowanej ceny detalicznej nie podano.

Źródło: link.