W ostatnich dniach temat nadchodzącej gry od studia Respawn zdaje się nie schodzić z pierwszych stron gwiezdnowojennych serwisów. A dziś znów mamy coś nowego, aczkolwiek tym razem doniesienia zaliczyć należy do nieco odmiennej kategorii. Oto bowiem na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się zapowiedzieć komiksowej mini serii, która będzie prequelem do debiutującej w listopadzie gry.

Jedi Fallen Order Dark Temple

Za scenariusz pięcioczęściowej mini serii Star Wars Jedi: Fallen Order – Dark Temple odpowiadał będzie Matthew Rosenberg (Uncanny X-Men and The Punisher), natomiast ilustracjami zajmie się Paolo Villanelli (Vader: Dark Visions). Pierwszy zeszyt zapowiedziany jest na wrzesień.

Historia opowie w przygodach jednej z ważniejszych postaci gry Jedi: Fallen Order, mentorce jej głównego bohatera – Cere Jundy. Tutaj poznamy ją jako padawankę, która wraz ze swoim mistrzem Eno Cordovą, wyruszy na niebezpieczną misję.

Oto oficjalny opis komiksu:

Mistrz Jedi Eno Cordova i jego impulsywna padawanka Cere Junda wyruszają na pozornie prostą misję, która okazuje się znacznie niebezpieczniejsza, niż się początkowo wydawało. Rada Jedi wysyła ich na odległa planetę Ontotho, by nadzorowali wykopaliska wokół tajemniczej świątyni. Problem w tym, że na Ontotho trwa zażarta walka między lokalnym ruchem oporu a bezwzględnymi siłami bezpieczeństwa, która zadecyduje o losach planety. A jedi, chcąc nie chcąc, znajdą się w samym jej środku.

Opis na razie nie zwiastuje niczego pasjonującego, ale twórcy zapewniają, że cała seria znacznie „wzbogaci” odbiór gry i choć nie jest ona dla graczy pozycją obowiązkową, to na pewno powinno się nią oni zainteresować.

A wy zamierzacie sięgnąć po ten tytuł? I uprzedzając ewentualne pytanie, na ten moment nie wiemy oczywiście, czy i kiedy seria ta pojawi się w Polsce.

 

Źródło: link.