Na oficjalnej stronie LEGO pojawił się ostatni z zestawów LEGO Star Wars, który zadebiutuje 1 września. To nowa wersja republikańskiej kanonierki, a dokładniej Kanonierka Gwardii Coruscańskiej™.

LEGO Star Wars 75354

Kanonierka Gwardii Coruscańskiej™ będzie już bodaj piątą kanonierką stworzoną przez LEGO, jednak pierwszą odbiegającą od „tradycyjnej” kolorystyki.

Nie jest to niestety jedyna zmiana, bowiem od razu rzucają się w oczy skrzydła, gdzie charakterystyczne kopuły strzelnicze (obecne w każdej z poprzednich wersji) zastąpiono je zwykłymi wyrzutniami klocków, zwanymi stud shooterami. Jest to bardzo, ale to bardzo rozczarowująca zmiana, która nas osobiście mocno zniechęca do tego zestawu.

Na pocieszenie pozostaje fakt, ze pozostała część konstrukcji wygląda dobrze, a otwieranie praktycznie z każdej strony rampy/drzwi sprawiają, że zestaw świetnie powinien nadawać się do zabaw.

Sensownie wygląda także wybór minifigurek, choć komandor Fox ma pewne nieścisłości w stosunku do jego faktycznego wyglądu. Pozostała czwórka,  kanclerz Palpatine, dwóch strażników z Coruscant z blasterami i Padmé Amidala z pistoletem blasterowym z pewnością ucieszą każdego fana i kolekcjonera LEGO Star Wars.

A oto szczegóły zestawu:

Numer zestawu: 75354
Wiek: 9+
Liczba elementów: 1083
Minifigurki: Kanclerz Palpatine, Padmé Amidala, komandor Fox, dwóch strażników z Coruscant
Cena: 689,99 PLN (oficjalny sklep LEGO)

Zamierzacie kupić ten zestaw?

Inne nowości LEGO Star Wars

Tutaj zapowiedzi innych, nowych zestawów:

Recenzje zestawów LEGO Star Wars

A oto nasze recenzje zestawów LEGO:

Źródło: link.