Disney udostępnił obszerny materiał dotyczący serialu Andor, dzięki któremu poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat bohaterów nadchodzącej produkcji.

Poniższe informacje zawierają niewielkie spoilery, dlatego też, jeśli wolicie ich unikać, nie zalecamy dalszego czytania.

Cassian Andor

Na początku serialu Cassian w niczym nie przypomina postaci, którą poznaliśmy w Łotrze 1. Został on niejako adoptowany przez rodzinę, która ocaliła jego życie i od tamtej pory dorastał na planecie Ferrix, w bardzo zżytej ze sobą społeczności. Z czasem stał się osobą, z którą mało kto chce mieć cokolwiek wspólnego. Wszystkim jest winien pieniądze, a jego matka wciąż oczekuje od niego dużo więcej. Młody Cassian zdecydowanie nie wykorzystuje swoje potencjału. A pogarsza on jeszcze swoją sytuację już w pierwszej scenie serialu, w wyniku czego zostaje zbiegiem. Był to zdecydowanie najgorszy dzień w jego życiu, ale na przestrzeni 24 odcinków, zmieni się on w bohatera, który oddał życie za galaktykę.

Maarva Andor

Przybraną matką Cassiana, jest Maarva Andor, grana przez Fione Shaw. Swego czasu Maarva prowadziła nieźle prosperujący biznes i była szanowaną obywatelką, teraz, choć wciąż jest szanowana, jednak lata zrobiły swoje. Dodatkowo jej adoptowany syn przysparza jej coraz to nowych zmartwień.

Historia tej postaci stawiać ma też kilka interesujących i bardzo nieoczywistych pytań o władzę i jej ingerencję w życie zwykłych ludzi.

Bix Caleen

Kolejną bardzo ważną kobietą w życiu Cassiana jest grana przez Adrię Arjonę, Bix Caleen. Po śmierci swych rodziców, zarządza ona złomowiskiem należącym do jej rodziny. Od zawsze była ona w ten czy inny sposób związana z Cassianem (czy był to tylko flirt, czy też bycie parą). Na tym etapie wiedzą oni o sobie nawzajem niemal wszystko, zdają się być dla siebie stworzeni, a jednak coś cały czas staje im na drodze. Gdy serial się rozpoczyna, Bix ostatecznie skończyła z Cassianem, bo ten spalił za sobą wszystkie mosty. Tym niemniej, łączą ich interesy i sprawa pewnych skradzionych materiałów.

Przy okazji opisu Bix, dowiadujemy się też nieco więcej o planecie Ferrix, której mieszkańcy w znacznej mierze żyją z rozkładania na czynniki pierwsze dowolnej technologii, ale także składania jej z powrotem do kupy (a Bix jest na to najlepszym dowodem).

Syril Karn

Granego przez Kyle’a Sollera Syrila poznajemy jako zastępcę inspektora z ramienia korporacji sprawującej władzę na planecie Morlana Jeden. Aczkolwiek jego kariera szybko legnie w gruzach, za co Syril najwyraźniej wini Cassiana, gdyż poprzysięga mu zemstę bez względu na cenę, jaką będzie musiał zapłacić.

Dedra Meero

Denise Gough wciela się w ambitną oficer Imperialnego Biura Bezpieczeństwa, która poluje na Cassiana Andora. Wierzy w to co robi i wierzy w IBB. Jest nieustępliwa i zdeterminowana, potrafi też przewidywać kolejne posunięcia nabierającej kształtów Rebelii. Dedra, dzięki swej bezwzględności, bezkompromisowości oraz wybitnemu intelektowi, wspina się po kolejnych szczeblach kariery w organizacji, która zdominowana jest przez mężczyzn, co także świadczy o sile jej charakteru.

Luthen Rael

Po drugiej stronie barykady mamy natomiast Luthena Raela, którego, jak wiadomo, gra Stellan Skarsgård. Jest on wyrachowanym wywiadowcą, który werbuje zróżnicowaną grupę popleczników, by walczyć z panującym reżimem. Odgrywa on też kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości Cassiana. Luthen jest też zupełnie innym szpiegiem, niż dotychczas widzieliśmy. Jest bardzo elokwentny i elegancki, ale przy tym też bardzo inteligentny i świetnie poinformowany. Może się też wydawać, że to właśnie on pociąga za wszystkie sznurki.

Od lat działał on pod przykrywką właściciela renomowanej galerii z antykami, jednak to, czym zajmował się tak naprawdę, to budowanie sieci kontaktów, werbowanie utalentowanych i zmotywowanych agentów, czy też gromadzenie odpowiednich zasobów. Luthen poświęcił swoje życie sprawie rebelii i jest też gotów je za nią oddać. Podobnej gotowości oczekuje też od wszystkich wokół.

Jak więc widzicie, informacji faktycznie dostaliśmy całkiem sporo, a galeria postaci Andora zapowiada się arcyciekawie, szczególnie, że i twórcy i aktorzy nie raz już podkreślali, że wiele z pojawiających się bohaterów będzie bardzo niejednoznaczna pod względem moralnym.

Andor

Przypomnijmy, że serial zadebiutuje 21 września na platformie Disney+. Do tytułowej roli powróci oczywiście Diego Luna, a w obsadzie znajdzie się także między innymi Genevieve O’Reilly jako Mon Mothma, Stellan Skarsgård jako jedna z nowych postaci, Luthen, a także wspominani tutaj Fione Shaw, Adria Arjona, Kyle Soller i Denise Gough.

Więcej o serialu

Oto inne doniesienia na temat serialu Andor:

Źródło: link.