Grana przez Moses Ingram, Reva, czy też Trzecia Siostra będzie jedną z głównych antagonistek nadchodzącego serialu. Po raz pierwszy, choć pobieżne, poznaliśmy ją przy okazji artykułu w Entertainment Weekly. Teraz portal MakingStarWars.net dostarcza nam nowych, intrygujących informacji.

Na tym etapie informacje te są niepotwierdzone, ale źródła MSW z reguły są wiarygodne, dlatego też ostrzegamy przed potencjalnymi spoilerami.

Przeszłość i teraźniejszość Revy

Najważniejszą chyba wiadomością jest ta, że Reva nie jest brutalną, bezmyślną morderczynią, która całkowicie zatraciła swoje człowieczeństwo. Jej gniew i wybory są dobrze umotywowane. W serialu mamy zobaczyć sceny z jej przeszłości. Moment, w którym, niewinna i zagubiona, została odebrana swej rodzinie. Szkolenie na wojowniczkę religijnego kultu znanego jako Zakon Jedi. Otarcie się o śmierć z powodu przynależności do tegoż zakonu oraz konieczność dokonania wyboru pomiędzy śmiercią oraz służeniem Darthowi Vaderowi.

Wszystko to sprawia, że nawet Obi-Wan Kenobi jest w stanie czuć coś na kształt sympatii do Revy i zrozumieć jej postępowanie (choć absolutnie go nie pochwala). Prawdopodobnie dlatego też, w którymś momencie zaufa on, że w Revie pozostały resztki człowieczeństwa i dokona ona właściwego właściwego wyboru oszczędzając niewinne dziecko. Nie wiadomo, kim jest to dziecko, ale nie można wykluczyć, że chodzi o Luke’a lub Leię.

Potwierdza to wcześniejsze doniesienia, jakoby Reva miała być postacią bardzo istotną dla fabuły serialu Obi-Wan Kenobi. Niestety można się też domyślić, jaki będzie jej koniec, ale kto wie, może twórcy czymś nas w tej kwestii zaskoczą.

Więcej o serialu Obi-Wan Kenobi

A tutaj coś dla tych, którzy na Obi-Wana Kenobiego nie mogą się doczekać:

Źródło: link.