Oficjalna strona starwars.com zapowiedziała właśnie dwie publikacje powiązane z grami z Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz Star Wars Jedi: Ocalały.

Star Wars Jedi: Battle Scars

Pierwsza z nich to książka autorstwa Sama Maggsa, która ukaże się 7 marca 2023 roku nakładem wydawnictwa Del Rey (będzie to zatem „dorosła” powieść). Na ten moment nie wiemy o niej nic, ponadto że opowiadać będzie o przygodach Cala Kestisa i załogi Modliszko w okresie pomiędzy Upadłym zakonem, a Ocalałym (przypomnijmy, że gry dzielić będzie okres około 5 lat).

The Art of Star Wars Jedi: Survivor

Z kolei nakładem wydawnictwa Dark Horse ukaże się album The Art of Star Wars Jedi: Survivor, który przybliży nam proces powstawania sequela Upadłego zakonu. Zobaczymy w nim, między innymi, wiele grafik koncepcyjnych okraszonych komentarzami twórców. Data premiery albumu nie została jeszcze ujawniona.

Trzeba przyznać, że obie pozycje zapowiadają się arcyciekawie i cieszy nas bardzo, że Cal Kestis i jego towarzysze wykraczają poza medium gier. Mamy też nadzieję, że jest to dopiero początek ich ekspansji.

Źródło: link.