W rozmowie z magazynem Empire, twórca serialu Andor, Tony Gilroy, zdradził kilka ciekawych rzeczy na temat produkcji.

Struktura fabuły Andora

Po pierwsze, dowiedzieliśmy się, że fabuła serialu (2 sezony) rozgrywać się będzie na przestrzeni 5 lat i łączyć się będzie bezpośrednio z historią opowiadają w Łotrze 1 (to ostatnie wiedzieliśmy już wcześniej).

Tony Gilroy zdradził, że przy okazji 1 sezonu, reżyserzy (Toby Haynes, Susanna White i Benjamin Caron) pracowali w 3-obcinkowych blokach. Cztery bloki złożyły się na 12-odcinkowi sezon pierwszy, w którym opowiadana historia trwać będzie rok.

Drugi sezon również realizowany będzie blokowo. Tym razem jednak każde kolejne trzy odcinki zbliżać nas będą do Łotra 1 o kolejny rok. Dodatkowo ze słów Tonego Gilroy’a wywnioskować można, że poszczególne bloki 2. sezonu opowiadać mogą krótkie wycinki fabuły, a pomiędzy nimi następować będą roczne przeskoki.

Co myślicie o takiej strukturze serialu?

Andor

Przypomnijmy, że serial zadebiutuje 31 sierpnia na platformie Disney+. Do tytułowej roli powróci oczywiście Diego Luna, a w obsadzie znajdzie się także między innymi Genevieve O’Reilly jako Mon Mothma, Stellan Skarsgård jako jedna z nowych postaci, Luthen.

Więcej o serialu

Oto inne doniesienia na temat serialu Andor:

Źródło: link.