Gdy po raz usłyszeliśmy, że w Obi-Wanie Kenobim wystąpi Rupert Friend (Hitman: Agent 47), łączono go z postacią Agenta Kallusa. Dzisiejsze doniesienia Bespin Bulletin łączą go jedna z zupełnie inną rolą. Ponownie są to zaledwie spekulacje, aczkolwiek o potencjalnych spoilerach wolimy ostrzec.

Rupert Friend jako…

Doniesienia, które potwierdziły jakoby dwa niezależne źródła mówią o tym, że brytyjski aktor wcieli się w postać znanego z Rebeliantów, Wielkiego Inkwizytora.

Co więcej, wspomniane źródła mówiły też, że w serialu Wielkiemu Inkwizytorowi towarzyszy co najmniej trójka innych inkwizytorów. W jednego z nich wciela się ponoć Sung Kang (seria Szybcy i wściekli), z kolei drugiego, a raczej drugą odgrywać będzie Moses Ingram. O ile dwóch pierwszych spędzało ponoć długie godziny na charakteryzacji (co potwierdzać może plotki, że Sung Kan wcielić miałby się w Piątego Brata), o tyle w przypadku Moses Ingram charakteryzacja nie była już tak czasochłonna. Może to świadczyć o tym, że będzie to postać, której do tej pry nie poznaliśmy.

Co więcej, postać Inkwizytorki ma być ponoć jedną z istotniejszych i to ona odegrać ma sporą rolę w fabule serialu.

Więcej o serialu Obi-Wan Kenobi

A tutaj coś dla tych, którzy na Obi-Wana nie mogą się doczekać:

Źródło: link.