Wielka Republika nie zwalnia tempa. Jak widzimy, nawet na naszym rodzimym rynku wydawniczym, pojawiają się kolejne książki i komiksy z tej serii. Podczas specjalnego programu z okazji pierwszej rocznicy Wielkiej Republiki autorzy wspominali, że niedługo rozpocznie się kolejna faza opowieści i zapowiadali, że emocje będą rosły. Przewodnicząca Lucasfilm, Kathleen Kennedy, nie tylko wspominała o wielkim sukcesie serii, ale też zdradziła, że fani mogą spodziewać się wielu nowych i ekscytujących opowieści.

Wielka Republika w aktorskim serialu?

Kto wie, może niektóre z nich nie będą jedynie wydrukowane. Jordan Maison (czyli źródło bardzo wiarygodne) na łamach portalu Cinelix podzielił się doniesieniami, jakoby trwać miały już prace nad aktorskim serialem osadzonym w czasach Wielkiej Republiki, którego głównymi bohaterami mają być młodzi adepci Mocy. Źródła redaktora były zgodne i projekt określały mianem Stranger Things w kosmosie. Podoba Wam się takie połączenie?

Serial oczywiście miałby trafić na platformę Disney+, która latem tego roku oficjalnie trafić ma w końcu także do Polski.

Przypomnijmy, że także zapowiedziany serial The Acolyte ma rozgrywać się w czasach Wielkiej Republiki, aczkolwiek w schyłkowej jej fazie (około 50 lat przed Mrocznym Widmem). Jakiś czas temu mówiło się też o animacji osadzonej w czasach Wielkiej Republiki, także i za ten projekt trzymamy kciuki, gdyż okres świetności Republiki i Zakonu Jedi jest na tyle interesujący, że warto by wyszedł poza karty książek i komiksów.

Źródło: link.