Poznaliśmy kolejne ciekawe przecieki dotyczące Obi-Wana Kenobiego. Tym razem dotyczą one fabuły, a że pochodzą z portalu MakingStarWars.net, który zanim popadł w niełaskę fanów, znany był z bardzo rzetelnych informacji, ostrzegamy przed spoilerami.

Rewanż stulecia

Wspomniane przecieki dotyczą spotkania Obi-Wana z Vaderem, do którego ma dojść w serialu.

Oto co ujawnił portal MSW:

  • Obi-Wan wyrusza na misję, której celem jest odbicie więźnia bardzo ważnego dla „sprawy” z rąk Inkwizytorów. Główną z nich gra Moses Ingram.
  • Powodzenie misji Obi-Wana sprawia, że Vader opuszcza Mustafar (ponoć w swoim TIE Advanced) i wyrusza na spotkanie swego dawnego mistrza.
  • Obi-Wan ubrany jest niemal identycznie, jak pamiętamy to z Zemsty Sithów, aczkolwiek daje się zauważyć, że jego strój jest już znoszony. Tym niemniej jest to ten sam pewny siebie Mistrz Jedi, który bez wahania stanął na przeciw generała Grievousa, czy twierdził, że lordowie Sithów są jego specjalnością.
  • Nawet pojawienie się Vadera (jego zbroja zdaje się być identyczna z tą, którą pamiętamy z Rogue One). Obi-Wan od razu zdaje sobie sprawę, to kryje się pod maską.
  • Gdy Vader rusza w stronę Obiego, ten wykonuje potężne pchnięcie Mocą, które odrzuca Lorda Sithów kilkanaście metrów w tył, wprost na skalną ścianę.
  • Po uderzeniu Vader wstaje powoli, ale bez chwili wahania rusza w kierunku swego przeciwnika, by dopełnić swej zemsty…

Trzeba przyznać, że jeśli plotki te potwierdzą się choćby częściowo, to czeka nasz naprawdę epicki pojedynek. Zresztą zdają się to potwierdzać inne doniesienia MSW, które mówią, że kręcenie pojedynku trwało dwa tygodnie.

Więcej o serialu Obi-Wan Kenobi

A tutaj coś dla tych, którzy na Obi-Wana nie mogą się doczekać:

Źródło: link.