Ostatni wyemitowany odcinek czwartego sezonu Rebeliantów nie skończył się dla nich pozytywnie. Hera została schwytana przez Rukha, atak myśliwców na Lothal nie powiódł się, a pozostali bohaterowie wycofali się w cień. Co nam przyniosą kolejne już finałowe odcinki historii o załodze Ducha? Mamy wiele teorii na temat ich dalszych losów, niektóre wynikają z innych kanonicznych publikacji, a cała reszta to hipotezy oczekujące na potwierdzenie.

Przypomnijmy sobie końcówkę ostatniego zeszłorocznego epizodu…

… a następnie zobaczmy co przyniosą kolejne odcinki!

Czy wszyscy dostrzegli malunek z Mortis? Najciekawszy wątek z animowanych Wojen Klonów powraca w Rebeliantach! Thrawn nie patyczkuje się z buntownikami i wystawia do walki wszystkie działa. Czy z Lothal pozostanie cokolwiek?

Karabast! Zapowiada się wybuchowy koniec sezonu, a także samego serialu, który po niekoniecznie najlepszym pierwszym sezonie, wybił się na wysoki poziomi i definitywnie będzie nam go brakowało. Pozostaje mieć nadzieje, że finał Rebeliantów nie będzie końcem wszystkich zawartych tam historii, a raczej wstępem do dalszej eksploracji w ramach książkowo-komiksowego uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Rebelianci powrócą na ekrany telewizorów już 19 lutego wraz z odcinkiem Jedi Night. > O szczegółach pisaliśmy tutaj <

Źródło: link.