Disney nie traci zaufania do Kathleen Kennedy, która ma pozostać na stanowisku prezesa Lucasfilm na długie lata.

KATHLEEN KENNEDY ZOSTAJE NA STANOWISKU

Plotki o zwolnieniu Kathleen Kennedy ze stanowiska prezesa Lucasfilm nie ucichły. Podczas ostatniej konferencji Disneya, na której odbyło się Q&A, osoba z publiczności zapytała o przyszłość obecnej pani prezes. Na pytanie uargumentowane coraz głośniejszymi pogłoskami o możliwym zastąpieniu Kathleen Kennedy przez Dave’a Filoniego odpowiedział dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy mieć w naszej firmie tak twórczą osobę jak Kathleen Kennedy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne produkcje Lucasfilm, nad którymi pieczę przez następne lata sprawować będzie Kathleen.

Oczywiście innej odpowiedzi nie można było się spodziewać, ale czy oznacza to, że Kathleen Kennedy faktycznie stać będzie na czele Lucasfilm przez następne lata? Nie można tego wykluczyć. Tak samo jak nie można wykluczyć, że Disney ugnie się w końcu pod presją fanów, z których wielu nie darzy obecnej szefowej Lucasfilm zaufaniem i obwinia ją za rozczarowujący, ich zdaniem, poziom ostatnich filmów. Według dość powszechnej opinii, na czele Lucasfilm stanąć powinien Dave Filoni.

Na tym etapie nie zdziwiłoby nas ani jedno, ani drugie rozwiązanie. Inna sprawa, że pogłoski o zwolnieniu Kathleen Kennedy pojawiają się już od dłuższego czasu i jak dotąd, poza sferę myślenia życzeniowego nie wykroczyły.

Więcej o „zwolnieniu” Kathleen Kennedy

Źródło: link.