Na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się zapowiedź kolejnej odsłony antologii From a Certain Point of View, tym razem skupiającej się na czasach i postaciach Imperium kontratakuje.

From a Certain Point of View: Empire Strikes Back

Antologia zawierająca 40 kanonicznych opowiadań od 40 różnych autorów będzie kolejnym elementem świętowania 40. rocznicy premiery Epizodu V.

Podobnie jak w przypadku pierwszej antologii From a Certain Point of View sprzed trzech lat, także tym razem opowiadania skupiać się będą w większości na wydarzeniach czy postaciach dalekich od pierwszego planu, ale które nie rzadko miały kluczowe znaczenie dla losów galaktyki.

Autorzy często korzystali też z okazji, by poprzez krótkie opowiadania łatać większe lub mniejsze dziury fabularne (np. dlaczego nie została zestrzelona kapsuła, którą R2 i 3PO uciekli z Devastatora), czy potknięcia filmowców (słynny szturmowiec uderzający głową w nie do końca otwartą śluzę). Można się domyślać, że w przypadku From a Certain Point of View: Empire Strikes Back będzie podobnie.

Warto też wspomnieć, że za udział w projekcie autorzy nie pobierają honorariów, przeznaczając je zamiast tego na fundację First Book.

Na ten moment nie jest znana jeszcze data premiery antologii, ale już za kilka dni (16 czerwca) ogłoszona ma być pełna lista autorów, więc mamy nadzieję, że poznamy też wtedy więcej szczegółów. Niestety polscy czytelnicy mogą się From a Certain Point of View: Empire Strikes Back w ogóle nie doczekać, zważywszy, że w naszym kraju wciąż nie pojawiła się jej pierwsza odsłona. Aczkolwiek nie tracimy nadziei, że Uroboros mile nas zaskoczy, gdyż antologia ta jest jedną z bardziej interesujących pozycji nowego kanonu.

From a Certain Point of View

Jeśli zainteresował was temat antologii opowiadań, tutaj pisaliśmy o niej więcej:

Źródło: link.