Do premiery zbioru opowiadań ukazujących się pod wspólnym tytułem From a Certain Point of View (Z pewnego punktu widzenia) pozostały niecałe trzy tygodnie, dlatego też wydawnictwo Del Rey postanowiło dać nam ich mały przedsmak.

Autorzy na swych Twitterach udostępnili krótkie zajawki pisanych przez siebie opowiadań. Oto one (przetłumaczone przez nas, a pod spodem w oryginale:

Chcę ich żywych, powiedział Vader. Ale ich blastery ustawione były na pełną moc. W końcu nawet teraz były na polu bitwy. Zbyt wielu członków załogi wciąż pozostawała na wolności i było uzbrojonych i niebezpiecznych, by szturmowcy odważyli się ryzykować.” – Christie Golden, „Wiadro”

„Życie Aphry toczyło się wokół znajdowania interesujących, starożytnych artefaktów oraz reaktywowania interesujących, starożytnych artefaktów, z krótkimi przerwami na sprzedawanie interesujących, starożytnych artefaktów.” – Kieron Gillen, „Spust”

„Brea and Senni obserwowały zachodzące słońce stojąc na skalnej formacji. Tatooine może być pustynnym zaściankiem, na którym brak kulinarnych delikatesów, ale niewiele widoków w galaktyce może się równać z zachodem jej słońc.” – Zoraida Cordova, „Jesteś mi winny przejażdżkę”

„Wuher zawsze mówił ludziom: Jeśli masz drinka w łapie, nie jestem ci do niego potrzebny.” – Chuck Wendig, „Nie obsługujemy ich tutaj”

„Ale zasuwasz, G7. Najszybszy mouse droid we flocie. Mówię ci, to dzięki tym nowym wirnikom. Wiesz co, powinniśmy cię chyba zgłosić do wyścigów. Co ty na to?” – Glen Weldon, „O MSE-6 i ludziach”

„Ponad wszystko inne, chciał znaleźć nowego właściciela. Uciec z sandcrawlera. Realizować się służąc nowemu panu – komuś kto wyczyściłby go raz na jakiś czas, zaoferował kropelkę lubrykantu, kogoś, kto na powrót dałby mu cel. Ale jego czas się kończył. Był samotny i umierał.” – Rae Carson, „Ten Czerwony”

„Miara Larte odetchnęła i przypomniała sobie, jak bardzo kocha prawdziwe powietrze.” – E.K. Johnston i Ashley Eckstein, „Pod jakimkolwiek słońcem”

„Poula wstrzymała oddech. Księżniczka? jaka księżniczka?

A potem usłyszała głos człowieka, z którym rozmawiał Tarkin, głęboki, dudniący bass rozchodzący się po otwartych kanałach łączności. No, może człowiek było złym słowem. W końcu kto wie, co kryło się pod tą zbroją.” – Adam Christopher, „Koniec warty”

„Baraki są na obrzeżach miasta, znacznie bliżej niekończącej się pustyni rojącej się od Ludzi Pustyni, banth i miliona innych sposobów by zginąć. Nie zapominajmy o piasku. Chyba całym piasku we wszechświecie.” – Daniel Jose Older, „Narodzony z burzy”

„Na przestrzeni 7 minut Nera Kase straciła swój dom i rodzinę. Na przestrzeni 7 minut Imperium zyskało kolejnego wroga.” – Greg Rucka, „Uziemiona”

„Przez lata udawało mu się tak pilotować ten statek – jego statek – by unikać niezliczonych, imperialnych blokad i punktów kontrolnych. Zawsze był w stanie uniknąć wykrycia lub nie wzbudzić podejrzeń. Ale teraz widziano go uciekającego z najodważniejszej i najbardziej zdecydowanej militarnej akcji w dziejach Sojuszu. Co gorsza wiedziano, że na pokładzie przewozi skradzione dane, które Imperium będzie starało się odzyskać za wszelką cenę. I nagle Tantive IV był najbardziej poszukiwanym statkiem w galaktyce.” – Gary Whitta, „Raymus”

„Nazywam się Obi-Wan Kenobi i jestem martwy. Wiem jak to brzmi. Szalony stary Ben i jego szalone opowieści. Ale to nie jest szalone. To dzieje się naprawdę. A przynajmniej tak mi się wydaje.” – Cavan Scott, „Czas zgonu”

„Trzeba czegoś więcej, niż odwaga, by przewodzić. To tego potrzebne są szeroko otwarte oczy.” – John Jackson Miller, „Rytuały”

„’Wiesz co jest twoim problemem?', mówię sam do siebie w swym ojczystym języku. 'Twoim problemem jest fakt, że cała twoja rasa uważa, że znajduje się w centrum wszechświata, podczas gdy w istocie jest tylko kolejnym kawałkiem skały krążącym wokół czegoś większego, i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.'” – Delilah S. Dawson, „Tajemnice długiego nochala”

„Skłamałbym mówiąc, że nie podobały mi się zaniepokojone szepty, gdy wkraczałem na scenę. O tak chłopcy, Fett już tu jest.” – Paul Dini, „Dodatkowe mięśnie”

„Mon Mothma nie widzi przyszłości. Kiedyś znała osoby, które to potrafiły, ale ostatnia z nich już nie żyje.” – Alexander Freed, „Plan awaryjny”

Finanse. Gale. Jedwabie. Budżety. Czy Leia powróci na czas i zdąży przed równonocą? Nie wydawało się to prawdopodobne, ale jednak, jakaś malutka część serca Brehy nie skażona polityką czy rebeliami, miała nadzieję, że tak się stanie.” – Madeleine Roux, „Zaćmienie”

„Bohaterowie byli ulubionymi przeciwnikami Lando przy stoliku. Im mniejsze mieli szanse, tym więcej stawiali. A to dlatego, że bohaterowie, to frajerzy.” – Charles Soule, „Haczyk”

„Pierwszą rzeczą, jaką chciał zrobić Col, było powalenie Wedge’a Antillesa na podłogę, by pokazać, że żarty się skończyły.” – Jason Fry, „Prace obowiązkowe”

„Broń tworzy się, by jej użyć. Każdy wojskowy ci to powie. Każdą broń należy traktować, jak naładowaną. Nigdy nie zakładaj, że nastawiona jest na ogłuszenie, ale na pełną moc.” – Beth Revis, „W pełni sprawna”

„Reirin marzyła o tym, by pokazać im, kto tak naprawdę był słabą płcią. Marzyła o tym, by porwać gaderffii jej ojca i rozpętać krwawą zawieruchę. Albo żeby chociaż dowieść, ile jest warta.” – Sabaa Tahir, „Reirin”

„Niech Moc będzie ze mną teraz, gdy stoję przed świętym zadaniem pisania w Dzienniku Whillów…” – Tom Angleberger, „Whillowie”

„Małe iskierki potrafią wzniecić wielkie pożary.” – Paul S. Kemp, „Iskierki”

„’Strzelajcie, gdy tylko będziecie gotowi' powiedział nareszcie Tarkin. Przy tej okazji pozwolił sobie na najprzelotniejszy z uśmiechów.” – Pablo Hidalgo, „U progu wielkości”

„Nie było na Tatooinie Jawy, który nie wierzyłby całym sercem, że było więcej piasku pod i stopami, niż nieba ponad głowami.” – Griffin McElroy, „Opowieści piasku”

„W Mos Eisley każdy robi interesy na boku, a Muftak i Kabe? Nawet ich interesy na boku miały interesy na boku.” – Kelly Sue DeConnick i Matt Fraction, „The Kloo Horn Cantina Caper”

Antologia From a Certain Point of View zadebiutować ma 3 października. Niestety na ten moment nie wiemy kiedy, ani czy w ogóle pojawi się w Polsce.

Źródło: link.