W ostatnim czasie pojawiło się całkiem sporo zapowiedzi wydawniczych, ale, jak widać, cały czas napływają nowe. Tym razem dostaliśmy obszerny opis nadchodzącej powieści autorstwa Claudii Gray pt. Master & Apprentice, który wydawnictwo Del Rey udostępniło na Twitterze.

Opis powieści Master & Apprentice

Opis oczywiście dla was przetłumaczyliśmy, a niżej znajdziecie go w oryginale.

Niespodziewana propozycja zagraża więzi pomiędzy Qui-Gonem Jinnem, a Obi-Wanem Kenobim, podczas gdy dwójka Jedi przemierza niebezpieczną, nową planetę zmierzając w stronę niepewnej przyszłości.

Jedi musi być nieustraszonym wojownikiem, strażnikiem pokoju, a także mędrcem zgłębiającym ścieżki Mocy. Ale być może najświętszym obowiązkiem Jedi jest przekazywanie swej wiedzy. Mistrz Yoda szkolił Dooku, Dooku szkolił Qui-Gona, a teraz ten ostatni także ma padawana. Ale chociaż Qui-Gon stawiał czoła przeróżnym niebezpieczeństwom, chyba nic nigdy nie przerażało go tak, jak wizja zawiedzenia swego ucznia.

Obi-Wan Kenobi darzy swego Mistrza ogromnym szacunkiem, ale nie zawsze jest w stanie go zrozumieć. Dlaczego Qui-Gon tak często nagina prawa rządzące zakonem Jedi? Dlaczego tak pociągają go starożytne przepowiednia, zamiast skupić się na bardziej praktycznych kwestiach? I dlaczego nikt nie poinformował Obi-Wana, że Qui-Gon rozważa przyjęcie zaproszenia do Rady Jedi, nawet pomimo tego, że oznaczałoby to koniec ich partnerstwa. Najprostsza odpowiedź jest też tą, której Obi-Wan obawia się najbardziej – zawiódł on swojego Mistrza.

Kiedy Jedi Rael Averross, także będący niegdyś uczniem Dooku, prosi ich o pomoc w politycznym sporze, Jinn i Kenobi udają się do królewskiego sądu na Pijal z misją, która może okazać się ich ostatnią. To, co wydawało się prostym zadaniem, szybko zasnuwają opary fałszu oraz wizje krwawej katastrofy trapiące umysł Qui-Gona. A im bardziej wierzy on w przepowiednie, tym większej próbie poddawana jest wiara Obi-Wana w swego Mistrza. A nadchodzące zagrożenie sprawi, że Mistrz i Uczeń będą musieli zaufać sobie jak nigdy dotąd, albo ich drogi rozejdą się na zawsze.

A oto wspomniany tweet:

 Kilka cytatów

Przy okazji oficjalnego opisu, pojawiły się także grafiki z kwestiami trójki bohaterów. Brzmią one następująco:

„Im dalej ktoś przemierza ścieżki Mocy, tym bardziej powinien się obawiać. NIEBEZPIECZEŃSTWA SĄ LICZNE. TRUD JEST WIECZNY.” – Dooku

„ZASADY SĄ ZASADAMI NIE BEZ POWODU. NIE SĄ UMOWNE. Zasady Jedi istnieją po to, by kierować nas ku większemu dobru i by wykluczyć niepewność.” – Obi-Wan

„Na co nam ideały, skoro nie znajdują żadnego zastosowania we wszechświecie, który nas otacza? Kiedy nasza wiara mówi nam jedno, a potrzeby zwykłych ludzi co innego, czy są jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czego powinniśmy posłuchać?” – Qui-Gon

A oto wspomniane grafiki:

Master & Apprentice

Premiera nowej książki Claudii Gray zaplanowana jest na 16 kwietnia. Oczywiście data polskiej premiery nie jest jeszcze znana, ale na pewno jest ona dosyć odległa.

Ciekawi jesteśmy też waszych opinii, czy tematyka książki wam odpowiada, czy wolelibyście inny okres galaktycznej historii?

 

Źródło: link.