Wczoraj przyglądaliśmy się bliżej pozycjom książkowym wchodzącym w skład cyklu The High Republic, dziś mamy dla was nieco szerszy opis nadchodzącej serii komiksowej wydawanej przez Marvela.

Star Wars: The High Republic

Na swojej stronie, autor nadchodzącej serii komiksowe Star Wars: The High Republic, Cavan Scott, podzielił się nieco szerszym opisem nowego projektu.

Akcja nowej serii rozgrywać będzie się bazy Starlight, która dla Jedi stanowi bazę wypadową na galaktycznej granicy.

Ciekawe się, że o ile wcześniej widzieliśmy Mistrzów Jedi wraz z padawanami, oraz rycerzy Jedi działających samotnie, o tyle tutaj będziemy mieć do czynienia z grupą Jedi w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami działających jako zespół.

Historia skupiać będzie się na Keeve Trannis, świeżo mianowanej Jedi, która zostaje przydzielona do bazy Starlight. Jest ona dobrą Jedi. Jest wręcz świetną Jedi, ale ona sama w to nie wierzy, szczególnie gdy zdaje sobie sprawę, że otaczają ją prawdzie legendy.

A jej problemy dopiero się zaczynają, szczególnie, że skutki Wielkiej Katastrofy wciąż odczuwalne są na granicy. Tym bardziej, że przy każdej Wielkiej Katastrofie, pojawiają się mroczne siły, które widzą ją jako Wielką Szansę…

Zapowiada się całkiem interesująco i nie możemy doczekać się, by dowiedzieć się więcej o kosmicznych wikingach Nihilach, bo zważywszy na powyższą okładkę, to zapewne oni są ową mroczną siłą.

WIĘCEJ O THE HIGH REPUBLIC

A tutaj więcej artykułów o nadchodzącym cyklu wydawniczym:

 

Źródło: link.