Od dziś, wszyscy gracze na PC, PS4 i Xbox One mają możliwość pobrania aktualizacji zatytułowanej: The Age of Rebellion! Oczywiście oprócz poprawek błędów, głównym daniem jest tutaj szereg nowości zarówno dla fanów kooperacji, jak i rozgrywek opartych o starcia z innymi graczami. Tym razem, jak sam tytuł wskazuje, twórcy postanowili wzbogacić swoją produkcję o elementy związane z Oryginalną trylogią. Nowe jednostki i mapy, a także nowe bronie czy statki. Wszystko to idealnie prezentuje zwiastun poniżej, do którego obejrzenia, zachęcamy.

Kwintesencją nowej zawartości zdają się nowe mapy do trybu kooperacji – jest ich aż 7! – ale nas bardziej zaciekawiły inne nowości.

Nowe jednostki

Posiłki otrzyma zarówno Imperium, jak i Rebelia. Przybierają one formę klasy Infiltratora. Dla Imperium będzie to Agent ISB, dla rebeliantów Ewok łowca.

Agent ISB uzbrojony jest w dwa blastery RK-3, z kolei Ewok posługiwać będzie się łukiem.

Co do samej klasy Infiltratora, to wyspecjalizowana ma być w walce na krótki dystans oraz przewidywaniu ruchów wroga.

Nowe bronie

Największym zaskoczeniem jest pojawienie się nowego uzbrojenia, po jednej sztuce dla każdej z klas. Dotychczas twórcy pod względem graczy nie rozpieszczali, dlatego takie dodatki tym bardziej cieszą. A oto spis nowych broni (każdą z nich odblokowuje się pokonując 50 wrogów w trybie kooperacji grając odpowiednią klasą):

E-11D – blaster średniodystansowy dostępny dla klasy żołnierza szturmowego;
Pistolet blasterowy DL-18 – znana z pierwszego Battlefronta broń przeznaczona dla oficera;
Ciężki blaster T-21 – to nowość (choć też można kojarzyć ją z poprzednią odsłonę gry) dla ciężkiego szturmowca;
Cycler Rifle – dość prymitywny, acz skuteczny karabin powtarzalny przeznaczony dla klasy specjalisty.

Każda z nowych broni posiada także własne dodatki.

Inne nowości

Oprócz tego dochodzą także 4 okręty do gwiezdnej Supremacji, a także usprawnienia w strukturze działania sztucznej inteligencji. Pełna lista zmian w języku angielskim znajduję się tutaj.

EA póki co, nie zamierza przestać rozwijać Battlefront’a 2, bowiem już w przyszłej aktualizacji dostaniemy zremasterowaną wersję mapy Scarif z pierwszego Battlefronta z dodatku, który oparty był o film Gwiezdne Wojny: Historie – Łotr 1.

WIĘCEJ BATTLEFRONTA II

Jeśli jesteście aktywnymi graczami, to z pewności zainteresują was i te artykuły:

Źródło: link, link.