Kilka dni temu w sieci pojawiła się spora ilość grafik koncepcyjnych z filmu Skywalker. Odrodzenie, które pokazują, jak mógł wyglądać Epizod IX. Wszystkie one pochodzą z albumu The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker autorstwa Phila Szostaka, który do sprzedaży trafi 31 marca.

Grafiki koncepcyjne Skywalker. Odrodzenie

Grafiki nie zawsze są najlepszej jakości, ale i tak zdradzają wiele ciekawych koncepcji i scen, które mogły pojawić się w filmie, a których ostatecznie nie zobaczyliśmy.

Co do samego albumu, to niestety na razie nie wiemy, czy pojawi się jego polskie wydanie. Dotychczas albumy z cyklu The Art of… dotyczące kolejnych epizodów sagi zawsze się w Polsce ukazywały, ale na dzień dzisiejszy wydawnictwo AMEET jeszcze go nie zapowiedziało. Pozostaje zatem trzymać kciuki.

Tymczasem jest jeszcze kilka innych, interesujących nowości dotyczących Skywalker. Odrodzenie

Ponad miliard dolarów w box office

Parę dni temu film J.J. Abramsa przekroczył magiczną barierę miliarda dolarów w światowym box office. Teoretycznie powinien być to powód do świętowania, aczkolwiek jest już niemal pewne, że Skywalker. Odrodzenie będzie, pod względem finansowym, najsłabszym filmem nowej trylogii i drugim najsłabszym filmem ery Disney’a (wyprzedzając jedynie Hana Solo).

Bardzo słabe oceny na Rotten Tomatoes

Co więcej, zwieńczenie sagi Skywalkerów bardzo słabo radzi sobie też w popularnym serwisie Rotten Tomatoes, szczególnie jeśli chodzi o oceny krytyków. Na dzień dzisiejszy są to wartości najniższe spośród wszystkich 9 epizodów.

Większość z naszych redaktorów nie zgadza się z tak krytycznymi ocenami, ale o gustach się ponoć nie dyskutuje. Chyba, że jest się fanem Star Wars, wtedy nie robi się chyba nic innego. To ostatnie jest oczywiście niewinnym żartem, który serwujemy wam celem osłodzenia tych niezbyt pozytywnych wieści.

WIĘCEJ NA TEMAT SKYWALKER. ODRODZENIE

A tutaj więcej artykułów na temat Epizodu IX:

Źródło: link.