Pojawiły się nowe, ciekawe przecieki na temat Epizodu IX i tym razem nie dotyczą już one Sith Trooperów i nie pochodzą z portalu MakingStarWars.net. Tym razem pochodzą one z Reddita, źródła może nie tak pewnego, aczkolwiek trzeba przyznać, że informacje wyglądają bardzo prawdopodobnie i pokrywają się z tym, co słyszeliśmy już wcześniej.

Onager-class Star Destroyer

Rzecz dotyczy nowej klasy niszczycieli gwiezdnych, które nazywać mają się jakoby Onager i jest on czymś zupełnie innym, niż to, co znaliśmy dotychczas. Zresztą zobaczcie sami:

Jak widać, przeciek pochodzi z figurkowej gry Star Wars: Armada i wygląda jak najbardziej prawdopodobnie. Tym bardziej, że wcześniej słyszeliśmy już doniesienia na temat nowych niszczycieli, których główne uzbrojenie ma bazować na technologii Gwiazdy Śmierci i być zdolne do niszczenia całych planet.

Potwierdzać może to także nazwa statku, onager to bowiem po łacinie osioł, a nazwę taką rosiły ogromne rzymskie katapulty, znane z tego, że miały kolokwialnego kopa.

Oczywiście może jeszcze okazać się, że Onager-class Star Destroyer jest statkiem stworzonym tylko na potrzeby Armady i w filmie wcale go nie zobaczymy, tym niemniej liczymy, że jednak się on pojawi. W końcu czym byłby kolejny epizod Gwiezdnej Sagi bez broni stanowiącej zagrożenie na skalę planetarną.

A wam jako podoba się nowy rodzaj niszczyciela?

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

 

Źródło: link.