Wydaje się, że znów znacznie więcej dzieje się w temacie Epizodu IX. Źródłem znów jest portal MakinStarWars.net, aczkolwiek tym razem są to nie tyle przecieki, a raczej spekulacje, jednak na tyle ciekawe, że warto przyjrzeć się im bliżej.

Aczkolwiek i tym razem musimy ostrzec…

Zorri Bliss

O tajemniczej, nowej postaci, w którą wciela się Keri Russel wciąż nie wiemy zbyt wiele, jednak informatorzy wspomnianego portalu od dłuższego czasu donosili, że postać ta działa po stronie bohaterów pozytywnych. To podobno właśnie ona pomaga im uciec z lodowej planety, która nazywa się Kijimi. Potem Zorri prawdopodobnie zostaje z Ruchem Oporu, przynajmniej przez jakiś czas.

Ale może się okazać, że to nie jedyna rola, jaką do odebrania ma ta niezwykle ”estetyczna” postać…

Zorri Bliss a Rey

Redaktorzy MakingStarWars.net oraz Bespin Bulletin zauważają, że widziany przez moment w trailerze statek, który najpewniej należy właśnie do Zorri, przypomina nieco statek, którego odlot widziała mała Rey na Jakku. Co prawda ani jedna, ani druga scena nie jest zbyt wyraźna, ale mimo to, a może raczej dlatego właśnie, nie można tego wykluczyć.

A oto wspomniany statek, którego wizerunek pojawił się w formie naklejki:

Co więcej, w filmie ponoć sama Rey komentuje, że powyższy statek wygląda jakby znajomo. Czyżby zatem faktycznie, to właśnie on pozostawił Rey na Jakku? Tylko jaka była zatem w tym wszystkim rola Zorri Bliss?

Ciąg dalszy przytaczanej teorii zakłada, że początkowo pracowała ona dla kogoś z czarnych charakterów, jednak widząc okropności, jakich dopuściło się Imperium i jego spadkobiercy, Zorri postanowiła pozostawić Rey na Jakku, gdzie miałaby ona być bezpieczna. Nie można też wykluczyć, że postać grana przez Keri Russel odstawiając mała Rey na pustynnej planecie spełniała prośbę jej rodziców i może to właśnie ona wyjawi dziewczynie prawdę na temat jej tożsamości.

No ale na poznanie prawdy przyjdzie jeszcze trochę nam poczekać. A tymczasem dajcie znać w komentarzach, co myślicie o powyższej teorii.

 

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

 

Źródło: link.