Wczoraj na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się zapowiedź niezwykłego crossovera, który po raz pierwszy w nowym kanonie powiąże serię komiksową z książkową.

Star Wars: TIE Fighter

Pierwszym z elementów crossovera będzie nowa komiksowa mini seria Star Wars: TIE Fighter. Za scenariusz odpowiedzialna będzie Jody Houser (komiksowy Thrawn oraz Rogue One), choć pierwotnie serię tworzyć miał zwolniony niedawno Chuck Wendig. Natomiast o stronę wizualną zadba Rogê Antônio. Pierwsza część mini serii pojawi się już w kwietniu.

A oto krótki opis Star Wars: TIE Fighter:

Z pewnego punku widzenia rebelianci postrzegani mogą być jako zdrajcy, którzy raz po raz narażają życie niewinnych ludzi. W ostatnim okresie Galaktycznej Wojny Domowej zostaje powołana elitarna eskadra zwana Skrzydło Cienia (Shadow Wing), która ma za zadanie chronić imperialne interesy.

Ciekawe, czy możemy spodziewać się powrotu do kanonu ktoś z legendarnych, imperialnych asów? Może niejaki pan Fel? To oczywiście tylko spekulacje i myślenie życzeniowe, ale z pewnością takie posunięcie ucieszyłoby wielu fanów.

Alphabet Squadron

A z jaką książką łączyć będą się wydarzenia z komiksowej mini serii? Oczywiście z nadchodzącą powieścią Alexandra Freeda (Battlefront: Kompania Zmierzch, książkowy Łotr 1) – Alphabet Squadron. Oczywiście, bo skoro mamy elitarną eskadrę po stronie Imperium, wypada by czoło stawiała jej elitarna formacja Rebeliancka.

Przypomnijmy, że tytuł odnosić się będzie do pięciu myśliwców (A-wing, B-wing, U-wing, X-wing, Y-wing) i ich pilotów, którzy otrzymują misję wytropienia pozostałości imperialnych jednostek specjalnych. Innymi słowy, myśliwi stają się zwierzyną.

Nowością jest natomiast informacja, że Alphabet Squadron będzie trylogią! Traktuję to w kategoriach wiadomości bardzo dobrej, gdyż Alexander Freed dostarczał nam do tej pory lektury bardzo solidne. Coraz bardziej ciekawi mnie też „obsada” zarówno książek, jak i komiksów. Myślicie, że pojawią się jakieś znane i lubiane nazwiska, czy też nastawiać trzeba się raczej na zupełnie nowych bohaterów?

Źródło: link.