Wygląda na to, że marzenia wielu fanów mogą się spełnić i mamy szansę doczekać się na filmową wersję słynnego KOTORa, czyli uwielbianej przez fanów gry Knights of the Old Republic.

Film Knights of the Old Republic

Portal BuffFeed News donosi, że Laeta Kalogridis (Straż Nocna, Wyspa tajemnic, Alita: Battle Angel) kończy pracę nad pierwszą wersją scenariusza do filmu bazującego na popularnej grze i będącego początkiem kolejnej trylogii. Aczkolwiek nie jest powiedziane, że filmowa trylogia byłaby dokładną adaptacją gry, tym bardziej, że jak dotąd Lucasfilm, nawet jeśli sięgał po postacie z Legend, to wprowadzał wiele istotnych zmian. Ale nawet gdyby podobnie było i tym razem, to fanów z pewnością ucieszy sam fakt otwarcia się kanonu na czasy Starej Republiki.

Jeśli plotki te by się potwierdziły, Laeta Kalogridis byłaby pierwszą kobietą tworząca scenariusz dla filmu spod znaku Star Wars od czasów Leigh Brackett, która była współscenarzystką Imperium kontratakuje. I choć na chwilę obecną, ani przedstawiciele scenarzystki, ani też Disney czy Lucasfilm nie potwierdzają powyższej plotki, to portal BuzzFeed News twierdzi, że potwierdzają ją trzy niezależne i zaufane źródła. A fakt, że wiadomość tę podaje też tak pewne źródło, jak portal MakingStarWars.net nasze nadzieje jeszcze bardziej rozpala.

Gra Knights of the Old Republic

A jeśli przypadkiem nie graliście w KOTORa, tutaj kilka słów gwoli przypomnienia (opis za https://www.gry-online.pl/).

Knights of the Old Republic to wydana w 2003 interaktywna gra fabularna. Jej akcja rozgrywa się 4 tys. lat przed wydarzeniami z Nowej nadziei, w czasach Starej Republiki, która kilka lat wcześniej stoczyła straszną wojnę z Mandalorianami. Po przegraniu większości bitew, galaktyczne państwo znalazło się na skraju przepaści. Uratowała je – podjęta wbrew woli rady zakonu – interwencja grupy rycerzy Jedi, dowodzonych przez młodego i niezwykle utalentowanego Revana.

Niestety, niedługo później Revan uległ ciemnej stronie Mocy i przypuścił własny, bezwzględny atak na chwiejącą się w posadach Republikę. Jego plany przekreśliła zdrada ucznia – Dartha Malaka – który ostrzelał okręt swojego mistrza, gdy był on atakowany przez grupę wysłanników zakonu Jedi. Wyeliminowawszy Revana, Malak przejął jego flotę i obecnie kontynuuje podbój galaktyki. Właśnie w czasie tej wojny rozpoczyna się opowieść przedstawiona w grze. Gracze wcielają się w człowieka będącego pasażerem jednego z okrętów wojennych.

 

Po dziś dzień, pomimo ponad 15 lat na karku, KOTOR uważany jest za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą grę rozgrywającą się w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a fani bardzo ubolewali, że wraz z przejęciem Lucasfilm przez Disney’a, cała historia trafiła do Legend. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni.

Źródło: link.