Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na marzec oraz kwiecień, a teraz zdradzamy komiksowe plany na kolejny miesiąc! Komiksy Star Wars na maj 2019 to następne numery serii Star Wars oraz Doctor Aphra, kontynuacja Wieku Rebelii oraz kilku innych mini serii.

1 maja

Star Wars #65

Okładka komiksu Star Wars #65

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Gerald Parel

Oficjalny opis: Kiedy jej planeta jest zagrożona, bohaterska księżniczka musi walczyć w jej obronie. I nie, nie chodzi o Leię, a o królową Trios z Shu-Torrun, która sprzymierzyła się z Vaderem i Imperium. Tymczasem plany księżniczki Lei wchodzą w decydującą fazę. Ale niektórzy członkowie jej grupy uderzeniowej mają własne plany. Kiedy Leia uzmysłowi sobie, jaką machinę wprawiła w ruch?

Star Wars: Age of Rebellion – Han Solo #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Rebellion – Han Solo #1

Scenariusz: Greg Pak

Rysunki: Chris Sprouse

Okładka: Terry Dodson i Rachel Dodson

Oficjalny opis: Po tym, jak pomógł rebeliantom zniszczyć Gwiazdę Śmierci, Han Solo jest gotów, by odebrać nagrodę i powrócić do swego dawnego życia. Ale kiedy Luke Skywalker prosi bo jedną, ostatnią przysługę, Han zostaje wciągnięty w misję, która może pokrzyżować wszystkie jego plany.

8 maja

Star Wars: Age of Rebellion – Boba Fett #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Rebellion – Boba Fett #1

Scenariusz: Greg Pak

Rysunki: Marc Laming

Okładka: Terry Dodson i Rachel Dodson

Oficjalny opis: Jako niestrudzony łowca nagród, który pochwycił Hana Solo, Boba Fett zapracował na reputacje jedno z największych złoczyńców galaktyki. Ale co się stanie, gdy wpadnie na trop prawdziwego czarnego charakteru? Przekonajcie się, jaki serce – o ile w ogóle – bije pod słynną, mandaloriańską zbroją.

Doctor Aphra #32

Okładka komiksu Doctor Aphra #32

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Wilton Santos

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Po ostatnim roku, kiedy jej życie non stop wisiało na włosku, doktor Chelli Aphra postanowiła wrzucić na luz i się nie wychylać. Pewnie wypasając banthy, czy coś takiego. W końcu jest rozsądna, nieprawdaż? Ano własnie nie. Najbardziej szemrana archeolożka galaktyki znów robi to, co umie najlepiej – włamuje się to tajemniczych świątyń, by wykradać przerażające artefakty, a następnie spieniężać je za grube kredyty. Bo nie potrafi inaczej. Ale potężni gracze obserwują ją z coraz większą uwagą. Rebelia i Imperium, starzy znajomi i zupełni nowi przeciwnicy. Wszyscy kalkulują, czy Aphra bardziej im się przyda żywa, czy martwa.

15 maja

Star Wars #66

Okładka komiksu Star Wars #66

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Gerald Parel

Oficjalny opis: Nareszcie! Królowa Trios kontra Księżniczka Leia! Czy luke zdoła odeprzeć atak… własnych sprzymierzeńców? A kiedy wydawało się, że Rebelianci nie mogą być już większych tarapatach, rozpoczyna się bombardowanie orbitalne.

Star Wars: Age of Rebellion – Lando Calrissian #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Rebellion – Lando Calrissian #1

Scenariusz: Greg Pak

Rysunki: Chris Sprouse

Okładka: Terry Dodson i Rachel Dodson

Oficjalny opis: Były przemytnik Lando Calrissian ma piękne marzenie – dostatnie i wygodne życie jako w pełni uczciwy baron administrator Miasta w Chmurach. Musi tylko zrobić jeszcze jeden, duży przekręt, by zarzegnać swoje kłopoty finansowe. Pytanie tylko, czy bardziej przeszkadzać będzie mu prześladujący go pech, czy też kręgosłup moralny, który coraz bardziej mu doskwiera?

TIE Fighter #2 (z 5)

Okładka komiksu TIE Fighter #2

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Rogê Antônio

Okładka: Tommy Lee Edwards

Oficjalny opis: Piloci wchodzący w skład Skrzydła Cienia znajdą się na celownikach… Imperium. Czyżby wpływ Rebelii był większy, niż można było przypuszczać? A może dzieje się coś jeszcze bardziej złowrogiego?

22 maja

Star Wars: Age of Rebellion – Jabba The Hutt #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Rebellion – Jabba The Hutt #1

Scenariusz: Greg Pak

Rysunki: Marc Laming

Okładka: Terry Dodson i Rachel Dodson

Oficjalny opis: Jak galaktyka długa i szeroka niosą się pełne szacunku i strachu szepty o Jabbie, największym gangsterze na Zewnętrznych Rubieżach. Przekonajcie się, co czyni imię Jabby tak poważanym od kasyn Canto Bight, aż do pustyń Tatooine.

Galaxy’s Edge #2 (z 5)

Okładka komiksu Galaxy’s Edge #2

Scenariusz: Ethan Sacks

Rysunki: Will Sliney

Okładka: Tommy Lee Edwards

Oficjalny opis: Dok-Ondar znany jest jako dostawca najrzadszych antyków. Ale za te najcenniejsze zapłacić trzeba naprawdę mroczną cenę. A biorąc pod uwagę, że Najwyższy porządek coraz zajadlej poszukuje Ruchu oporu, Batuu może niebawem stać się najniebezpieczniejszym miejscem w galaktyce.

29 maja

Vader – Dark Visions #4 (z 5)

Okładka komiksu Vader – Dark Visions #4

Scenariusz: Dennis „Hopeless” Halum

Rysunki: Stephen Mooney

Okładka: Greg Smallwood

Oficjalny opis: Wszyscy znamy Dartha Vadera nako żelazną pieść Imperatora. Ale jak powiedzieć może każdy rebeliant, za sterami myśliwca TIE jest nie mniej przerażający. Co zatem czuje pilot za sterami X-winga stając oko w oko z najbardziej zabójczym pilotem Imperium. I czy w ogóle żyje ktokolwiek, kto może o tym opowiedzieć.

 

Ale to jeszcze nie wszystko. W maju pojawi się bowiem przedruk mini serii Darth Maul: Son of Dathomir, czyli jedynego komiksu wydanego przez wydawnictwo Dark Horse, który włączony został do nowego kanonu.

I to też nie koniec. W maju także przypadają bowiem 80. urodziny wydawnictwa Marvel. I z tej okazji na jeden wyjątkowy numer reaktywowana zostanie pierwsze, dziś już oczywiście legendarna seria Star Wars, która zakończyła się na numerze #107. Jeśli ciekawi jesteście, co przyniesie nam komiks Star Wars #108, przekonacie się o tym już niedługo.

Jak zatem widzicie, maj zapowiada się naprawdę wyjątkowo i zdecydowanie jest na co czekać.

Źródło: link.