Już niebawem poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na listopad, a teraz zdradzamy komiksowe plany na kolejny miesiąc! Komiksy Star Wars na grudzień 2019 to przede wszystkim ostatni numer serii Doctor Aphra, one-shot Empire Ascendant oraz początek mini serii The Rise of Kylo Ren.

4 grudnia

Star Wars Jedi: Fallen Order – Dark Temple #5 (z 5)

Okładka komiksu Star Wars Jedi: Fallen Order – Dark Temple #5

Scenariusz: Matthew Rosenberg
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Will Sliney
Oficjalny opis: Mistrz Jedi Eno Cordova będzie musiał użyć całego swego sprytu długich lat treningu, jeśli z Mrocznej Świątyni chce ujść z życiem. Tymczasem młoda padawanka Cere Junda zadaje kolejny cios siłom korporacji Daa. Ale czy nie jest już za późno? Jeśli Cordova i Junda mają przeżyć, muszą opuścić Ontotho. Ale sami nie są w stanie tego zrobić.

11 grudnia

Doctor Aphra #40

Okładka komiksu Doctor Aphra #40

Scenariusz: Simon Spurrier
Rysunki: Caspar Wijngaard
Okładka: Ashley Witter
Oficjalny opis: Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Niestety wszystko co złe także. Oraz to, co jest gdzieś po środku. Doktor Aphra unikała swego przeznaczenia dużo dłużej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Ale tym razem jej czas definitywnie dobiega końca. Darth Vader idzie jej tropem przez mrocznie korytarze starożytnej świątyni i tylko jedno z nich opuści ją w jednym kawałku.

Target: Vader #6 (z 6)

Okładka komiksu Target: Vader #6

Scenariusz: Robbie Thompson
Rysunki: Stefano Landini
Okładka: Nic Klein
Oficjalny opis: Valance zdołała się wyrwać z łap Imperium i nareszcie ma jakieś pojęcie, kto może stać za tajemniczym syndykatem zwanym Ukryta Ręka. Przy okazji poznał pewne tajemnice z własnej przeszłości. Czy Valance będzie w stanie wypełnić zadanie do końca i zabić Vadera? Czy Vader ostateczne zmiażdży Rebelię? I czy Ukrytej Ręce ponownie uda się wszystkim wymknąć?

18 grudnia

Star Wars: Empire Ascendant #1

Okładka komiksu Star Wars: Empire Ascendant #1

Scenariusz: Charles Soule, Greg Pak, Simon Spurrier i Ethan Sacks
Rysunki: Luke Ross, Roland Boschi i inni
Okładka: Riccardo Federici
Oficjalny opis: Luke Skywalker, księżniczka Leia Organa i przemytnik Han Solo mieli ostatnio dobra passę zadając Imperium cios za ciosem. Rebelia z kolei okopuje się na skutej lodem planecie Hoth. Ale jak długo zdoła się ukrywać tam przed swoimi licznymi wrogami?

Darth Vader zrobi wszystko, by zniszczyć rebeliantów, ale jego wysyłki, by odnaleźć ich nową bazę pełzną na razie na niczym. Czy ciemna strona Mocy wskaże mu drogę do ukrywającej się Rebelii i młodego Skywalkera, czy też pogrąży mrocznego lorda w konfliktach z jego przeszłości?

Pomimo życia pełnego zdrad, podłości i zniszczenia, Doktor Aphra znalazła nową rodzinę (tak jakby). Była imperialna inspektor Magna Tolvan oraz młoda podopieczna Aphry, Vulaada, przekonają się, że nie łatwo być rebeliantkami, podczas gdy Aphra stawić będzie czoła swemu dziedzictwu.

Były imperialny lojalista, a obecne cybernetyczny łowca nagród Beilert Valance podjął się nowej, niebezpiecznej misji. A na szali znajdują się życia wszystkich Rebeliantów, w tym jego dawnego „kumpla” Hana Solo.

The Rise of Kylo Ren #1 (z 4)

Okładka komiksu The Rise of Kylo Ren #1

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Will Sliney
Okładka: Clayton Crain
Oficjalny opis: Młody Ben Solo jest najbardziej obiecującym uczniem legendarnego Luke’a Skywalkera. Jako syn bohaterów Rebelii, Lei Organy i Hana Solo, a także siostrzeniec Luke’a, ma potencjał by być wielką siłą po jasnej stronie. Ale spuścizna Skywalkerów rzuca długi cień, prądy ciemnej strony sięgają głęboko, a w żyłach Bena płynie także krew Dartha Vadera. Głosy zarówno z przeszłości, jak i przyszłości podszeptują mu, kim musi się stać. Zostanie od roztrzaskany, tylko po to, by się odrodzić, a wtedy jego przeznaczenie zostanie ujawnione. Snoke czeka. Rycerze Ren czekają. Droga Bena Solo do jego prawdziwego ja rozpoczyna się tutaj.

I to tyle. Jak widać komiksy Star Wars na grudzień 2019 poszły raczej w jakość, nie ilość, ale można się z tego tylko cieszyć. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: link.