Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na luty oraz marzec, a teraz zdradzamy komiksowe plany na kwiecień 2019 roku! Komiksy Star Wars na kwiecień 2019 to kolejne numery serii Star Wars oraz Doctor Aphra, wkroczenie w Wiek Rebelii oraz dwie nowe mini serie.

3 kwietnia

Solo: A Star Wars Story #7 (z 7)

Okładka komiksu Solo: A Star Wars Story #7

Scenariusz: Robert Thompson

Rysunki: Will Sliney

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Hanowi skończyli się zarówno sprzymierzeńcy, jak i opcje, a do tego Dryden pragnie zobaczyć go martwym. Czy zdrada Becketta oznaczać będzie zgubę Hana? I czy postąpi on słusznie, nawet jeśli może kosztować to życie jego i Chewbaccy? Wszystkiego dowiecie się w ostatnim zeszycie serii, w którym zobaczcie też materiał, którego nie było w filmie.

Star Wars #64

Okładka komiksu Star Wars #64

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Gerald Parel

Oficjalny opis: Leia prowadzi swoją drużynę do samego serca królewskiego pałacu Shu-Torun, podczas gdy Benthic prowadzi Partyzantów do przytłaczającego gmaszyska Szpicy. Zwycięstwo Rebeliantów może złamać Imperium, ale o ile odrobina zemsty to jedno, zniszczenie całej planety może być lekką przesadą.

Star Wars: Age of Rebellion – Princess Leia #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Rebellion – Princess Leia #1

Scenariusz: Greg Pak

Rysunki: Chris Sprouse

Okładka: Terry Dodson i Rachel Dodson

Oficjalny opis: Leia przygotowuje się, by odbić zamrożonego Hana Solo z pałacu Jabby. By tego dokonać przejmuje tożsamość łowcy nagród Boushha. Ale by jej przykrywka miała prawo zadziałać, będzie musiała dowieść swojej wartości jako łowczyni głów przed samym Bosskiem. Jak daleko będzie w stanie się posunąć, gdy zagrożone będzie nie tylko jej życie, ale także wszystkie wartości, w które wierzy. Gościnnie wystąpią Chewbacca oraz Lando, który prawie na pewno ma złe przeczucia.

10 kwietnia

Star Wars: Age of Rebellion – Grand Moff Tarkin #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Rebellion – Grand Moff Tarkin #1

Scenariusz: Greg Pak

Rysunki: Marc Laming

Okładka: Terry Dodson i Rachel Dodson

Oficjalny opis: Imperium stworzyło najbardziej zabójczą broń, jaką widziała galaktyka. Ale nawet najbardziej bezlitosny z imperialnych oficerów może się zawahać, zanim użyje pełni jej potęgi, by unicestwić miliony istnień. Oto nieznana dotąd historia wielkiego moffa Tarkina, dramatów, które ukształtowały jego żelazną wolę oraz przerażających kroków, które poczynił, by Gwiazda Śmierci zasłużyła na swą nazwę.

Doctor Aphra #31

Okładka komiksu Doctor Aphra #31

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Emilio Laiso

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Doktor Aphrze i Triple Zero zostały zaledwie sekundy, by usunąć wszczepione im bomby, zanim te uczynią ich dzień jeszcze gorszym. A od ratunku dzielą ich zastępy nieumarłych łowców nagród, pogromcy potworów oraz najobrzydliwsza komórka w imperialnej maszynie wojennej. Jedno jest pewne, wszystko sprowadzi się do tego, kto zaufa komu, oraz kto otrzyma to, na co zasłużył.

17 kwietnia

Star Wars: Age of Rebellion Special #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Republic Special #1

Scenariusz: Si Spurrier, Marc Guggenheim, Jon Adams

Rysunki: Caspar Wijngaard, Andrea Broccardo, Jon Adams

Okładka: Giuseppe Camuncoli i Guru-eFX

Oficjalny opis: Numer specjalny przedstawiający przygody waszych ulubionych (i nieoczekiwanych) postaci Oryginalnej Trylogii.

IG-88 udowodni, dlaczego to właśnie on powinien być uznawany za najniebezpieczniejszego łowcę nagród w galaktyce. Yoda przekona się, że nawet na Dagobah Jedi nie może spocząć na laurach. Przekonamy się też, jak Biggs Darklighter oraz Jek Porkins się relaksują w samym środku galaktycznej wojny domowej.

TIE Figher #1 (z 5)

Okładka komiksu TIE Figher #1

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Rogê Antônio

Okładka: Giuseppe Camuncoli i Elia Bonetti

Oficjalny opis: Wraz z przedłużającą się wojną przeciwko Rebelii, coraz więcej niewinnych obywateli Imperium zostaje narażonych na szwank. Dlatego też do życia powołana zostaje elitarna eskadra myśliwców TIE, która ma bronić imperialnych interesów oraz z pełną mocą uderzyć w krwiożerczych i zdradzieckich Rebeliantów. Ale jak daleko członkowie tej nowej jednostki będą w stanie się posunąć, by utrzymać prawo i porządek. I czy piloci wchodzący w skład Skrzydła Cienia są tak lojalni, jak mogłoby się wydawać?

24 kwietnia

Galaxy’s Edge #1 (z 5)

Okładka komiksu Galaxy’s Edge #1

Scenariusz: Ethan Sacks

Rysunki: Will Sliney

Okładka: Rod Reis

Oficjalny opis: Stację Czarna Iglica od dawna upodobali sobie przemytnicy, kupcy i podróżnicy z najodleglejszych zakątków galaktyki. Przyciąga ich niezrównany czarny rynek oraz perspektywa egzotycznych przygód, których dostarczyć może planeta Batuu. Istoty takie jak niesławny handlarz antykami Dok-Ondar żyją z okazji, które zapewnić może tylko stacja na krańcach galaktyki i jej szemrani goście. Ale kiedy Najwyższy Porządek przybywa na Batuu, istnienie stacji jest zagrożone. Klucz do jej ocalenia może leżeć w… przeszłości i mieć związek z robotą, jaką dla Dok-Ondara swego czasu wykonali Han Solo i Chewbacca.

Vader – Dark Visions #3 (z 5)

Okładka komiksu Vader – Dark Visions #3

Scenariusz: Dennis „Hopeless” Halum

Rysunki: David Lopez

Okładka: Greg Smallwood

Oficjalny opis: Darth Vader jest imieniem, które budzi strach w sercach większości istot w galaktyce, ale jest też jedno samotne serce, które bije tylko dla niego. Jak to jest być zakochaną w Lordzie Vaderze? I jaki los czeka tę, która dała się uwieść wysokiej, mrocznej tajemnicy kryjącej się pod maską?

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na kwiecień 2019 roku. Fascynująco zapowiada się komiksowe wprowadzenie do… parków rozrywki, które faktycznie będą rozrywką wielce immersyjną, żeby nie powiedzieć kanoniczną. Ale i Mroczne wizje Vadera znów zapowiadają się bardzo intrygująco. A to przecież zaledwie dwie z kwietniowych atrakcji.

Źródło: link.