Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach uwagę fanów przykuwały głównie seriale, jednak nie można zapominać, że z każdym dniem jesteśmy bliżej ważnych obwieszczeń dotyczących Epizodu IX. Pierwszym z nich może i powinna być informacja na temat tytułu. W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje na temat tego, kiedy zostanie on ogłoszony.

Data ogłoszenia tytułu Epizodu IX

Na Reddicie opublikowano bardzo ciekawą i całkiem sensowną teorię, jakoby tytuł filmu J.J. Abramsa miał zostać ogłoszony jeszcze przed końcem października, czyli na ponad rok przed jego premierą. Byłoby to zbieżne z tym, z czym mieliśmy do czynienia przy Przebudzeniu Mocy, którego tytuł poznaliśmy na początku listopada 2014, czyli 13 miesięcy przed premierą.

Tym, co jeszcze bardziej przemawia za wskazaną datą jest fakt, iż na 30 października przypada 6. rocznica ogłoszenia zakupu Lucasfilm przez Disney’a. Byłby to bardzo ciekawy sposób na uczczenie tej daty. Myślicie, że mamy na to szansę?

Tytuł Epizodu IX – plotki i spekulacje

Przy okazji pojawiły się też plotki na temat tego, jak ów tytuł miałby brzmieć. Aczkolwiek biorąc pod uwagę źródło tych plotek (angielski Express) trzeba podchodzić do nich z bardzo dużą rezerwą. Jeśli jednak przypadkiem by się one potwierdziły, to tytuł Epizodu IX brzmiałby Order of Ren i sugerowałby to, o czym wcześniej już słyszeliśmy, a mianowicie, że panowanie Kylo Rena przez wielu postrzegane jest jako coś pozytywnego.

Tytuł wydaje się o tyle ciekawy, że interpretować można na kilka sposobów. Może on oznaczać Zakon Ren i sugerować sporą rolę Rycerzy Ren w nadchodzącym filmie. Inne tłumaczenie brzmieć mogłoby Porządek Rena i stanowić nawiązanie do Najwyższego Porządku, na którego wciąż stoi Kylo. W końcu może to być też Rozkaz Rena, aczkolwiek tutaj najtrudniej spekulować, co ów tytuł mógłby oznaczać i jakiż to rozkaz wydałby Kylo Ren.

A wy macie swój typ na tytuł Epizodu IX?

 

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link, link.