Castingowa karuzela związana z Epizodem IX zdaje się wchodzić na wyższe obroty. Kilka dni po tym, jak potwierdzony został angaż Dominica Monaghana, kolejny znany aktor dołączył do obsady.

Matt Smith Epizod IX

Jak donosi Variety, do obsady nadchodzącego epizodu dołączył znany z roli jedenastego Doktora Who (a ostatnio z serialu The Crown), Matt Smith.

Kilka lat temu krążyły plotki łączące brytyjskiego aktora z Gwiezdnymi Wojnami, jednak ostatecznie nie otrzymał on roli w Przebudzeniu Mocy. Ale co się odwlecze, to nie uciecze, a Matt Smith będzie miał okazję współpracować z J.J. Abramsem przy okazji Epizodu IX.

Na ten moment nie znamy żadnych szczegółów roli jedenastego Doktora (nawet tego, po której stronie konfliktu będzie on stał), tym niemniej źródła Variety określiły jego postać mianem „kluczowej”.

Czy tak będzie, przekonamy się pewnie z czasem, ale jeśli macie swoje teorie na temat postaci Matta Smitha, podzielcie się nimi koniecznie.

Epizod IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.