Na łamach magazynu EMPIRE rozpoczęła się promocja Hana Solo. W pierwszych dwóch artykułach dotyczących drugiego spin-offu Gwiezdnych Wojen zostały ujawnione nowe zdjęcia i informacje dotyczące postaci Drydena Vosa oraz kowbojskiej sekwencji napadu na „pociąg”, jaka będzie miała miejsce w filmie.

Główny antagonista?

Jedną z nowych postaci, której zarówno widzowie jak i sam Han bynajmniej nie powinni ufać jest gangster Dryden Vos. Co jednak najciekawsze, granego przez Paula Bettany’ego władcę przestępczego półświatka EMPIRE określiło mianem głównego filmowego antagonisty, który werbuje grupę zbirów w celu dokonania rabunku.

Uwadze żadnego z fanów z pewnością nie umknęła również widoczna w tle mandolariańska zbroja.

Ten skonstruowany w iście samurajskim stylu pancerz to prawdopodobnie ten sam, który mieliśmy już okazję zobaczyć po lewej stronie powyższego zdjęcia z planu. Cóż, wszystko wskazuje na to, że nie jest to Boba Fett, a jedynie rekwizyt z pokaźnej kolekcji Drydena.

Po raz kolejny zostało również podkreślone, iż Dryden nie jest w żadnym stopniu spokrewniony z Quinlanem. Jak się okazuje, Vos to po prostu popularne nazwisko pośród osób bogatego pochodzenia.

Nowy rodzaj akcji

Sekwencja na planecie Vandor, którą zarówno fani jak i twórcy ochrzcili mianem „napadu na pociąg” ma stanowić powiew świeżości, jeśli chodzi o rodzaj akcji w filmach z gwiezdnej sagi. Nie będzie to żadna epicka bitwa, w trakcie której bohaterowie korzystają z Mocy oraz mieczy świetlnych. Po krótce na temat wypowiedział się Jon Kasdan, jeden ze scenarzystów filmu.

Jednym z większych wyzwań jest wymyślenie nowego typu scen akcji, jakich w Gwiezdnych Wojnach jeszcze nie widzieliśmy.

Naszymi punktami odniesienia były między innymi Gorączka oraz Złodziej, czyli filmy, w których wysokiej klasy przestępcy podejmowali się zadań wymagających wandalizmu oraz uprowadzania.

Okładka

A tak oto prezentuje się okładka kwietniowego wydania magazynu EMPIRE. Jej autorem jest niejaki Dan Mumford, którego charakterystyczny styl fani mogą kojarzyć z rozdawanych w sieci IMAX plakatów Przebudzenia Mocy oraz Ostatniego Jedi.

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu:

Źródło: link, link.