Oficjalna strona starwars.com zaktualizowała swoją bazę danych i znaleźć można na niej krótkie opisy dotyczące postaci i pojazdów, które poznamy w Hanie Solo. Większość z zawartych tam informacji była już znana, tym niemniej pojawiło się też kilka nowych, interesujących szczegółów.

Han Solo

Życie pod imperialnym jarzmem było ciężkie. Uliczny złodziejaszek Han pracował dla niesławnego, koreliańskiego gangu, kradnąc oraz dobijając szemranych targów w imieniu temperamentnego szefa.

Tobias Beckett

Beckett to ktoś, kto zawsze spada na cztery łapy, osoba, która zawsze planuje kilka ruchów naprzód. Zbiera ekipę podobnych sobie łajdaków, by wykonać ryzykowny, ale bardzo zyskowny skok.

Qi’Ra

W wieku zaledwie 18 lat, młoda Qi’Ra jest już świetnie obeznana z przestępczym rzemiosłem dzięki pracy dla jednego z koreliańskich gangów.

Lando Carlissian

Obyty i wyrafinowany kapitan Lando Calrissian był gotów, by porzucić żywot przemytnika i zostać etatowym hazardzistą (czy jak sam to określa, sportsmenem), przemierzającym galaktykę od jednego stolika, do drugiego.

Val

Gardząca ściemą i nierzadko uszczypliwa kobieta, która wyśmienicie radzi sobie z blasterem. Val jest prawdopodobnie najbardziej bezkompromisowym i najgroźniejszym członkiem ekipy Tobiasa Becketta.

Chewbacca

Potężny Wookiee liczący sobie niemal dwa wieki. Dla Chewbaccy nastały ciężkie czasy w erze rozrastającego się Imperium.

Rio Durant

Rio Durant przez lata towarzyszył Tobiasowi Beckettowi w bardzo wielu niebezpiecznych misjach. Dobroduszny ardennianski pilot gotów jest podjąć każde wyzwanie.

L3-37

Droidka, która niemal wszystko zawdzięcza sama sobie. Zbudowana z części typowych dla droidów astromechanicznych oraz protokolarnych.  L3-37 jest natchnionym nawigatorem, a także zagorzałą bojowniczką o prawa droidów.

Imperialni szturmowcy patrolowi

Wraz z umacnianiem się imperialnej władzy nad światami w całej galaktyce lokalne siły porządkowe i obronne uzupełniane są, a docelowa całkowicie zastępowane przez imperialnych szturmowców. By sprawnie pokonywać dystanse między osadami i miastami, szturmowcy patrolowi przemierzają ulice i zaułki na szybkich śmigaczach przechwytujących.

Sokół Millennium

Sokół Millennium był chlubą i dumą Lando Calrissiana. Elegancki, koreliański statek został znacząco zmodyfikowany, by zaspokoić wyrafinowane gusta swego kapitana.

Koreliański śmigacz M-68

Han Solo wymijająco odpowiada na pytanie, jak zdobył swój podrasowany śmigacz M-68. Nie mówi nic ponad to, że jego wcześniejszy właściciel już go nie potrzebuje.

Imperialny ciężki myśliwiec TIE

Opancerzony i uzbrojony w potężne działa laserowe TIE/rb stanowi przeciwwagę dla kruchych, pozbawionych osłon standardowych myśliwców TIE.

Imperialny transportowiec Conveyex vel „pociąg”

Kiedy Imperium musi przewieźć cenny ładunek na planetach zewnętrznych rubieży, najszybszą i najbezpieczniejszą opcją są ciężko opancerzone pojazdy zwane conveyex. Poruszają się one po specjalnych szynach, które wiją się wśród najbardziej niedostępnych i zdradzieckich terenów.

Film Han Solo w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje w kinach 25 maja. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Qi’ra), Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu:

Źródło: link.