Podczas trwającego właśnie New York Comic Con otrzymaliśmy długo oczekiwaną, choć spodziewaną zapowiedź nowej książki Timothy’ego Zahna.

Nowy Thrawn

Będzie to sequel jego świetnego, nowokanonicznego Thrawna pod tytułem Thrawn: Alliances.

Książka zadebiutować ma latem 2018 roku, a z ciekawostek można dodać, że poza tytułowym admirałem, jedną z centralnych postaci ma być sam Darth Vader. Chyba nie tylko my nie możemy się doczekać, by przekonać się jak będą wyglądać relacje obu panów.

A co do Timothy’ego Zahna, to przypomnijmy, że swego czasu pół-żartem, pół-serio stwierdził, że po dylogii i trylogii poświęconej Thrawnowi (dziś wchodzą one w skład expanded universe vel legend), czas na historię 4-częściową. Pozostaje trzymać kciuki, by jego życzenie się spełniło.

Niestety data polskiego wydania książki Thrawn: Alliances (Thrawn: Sojusze) nie jest jeszcze znana. Zresztą nic dziwnego, skoro nadal nie wiemy nawet, kiedy otrzymamy polskiego Thrawna.

Inne książkowe wieści

Nowojorski konwent przyniósł także inne, książkowe ciekawostki. Daniel Jose Older zasugerował, że i on dołączyć może do autorów, którzy dołożą swoją cegiełkę do budowania nowego kanonu.

Przy okazji Lucasfilm pokazał okładki kilku nadchodzących publikacji, w tym książkowej adaptacji Ostatniego Jedi.

A skoro już o tej książce mowa, to warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do wydawanych ostatnio książkowych adaptacji, nie zadebiutuje ona w tym samym czasie, co film. Powieść The Last Jedi autorstwa Jasona Fry’a zadebiutować ma dopiero 8 marca.

Źródło: link.