Już w marcu najnowsza odsłona Gwiezdnej Sagi – Ostatni Jedi – trafi pod strzechy.

Od 13 marca będzie ona dostępna w dystrybucji cyfrowej, a już dwa tygodnie później każdy fan będzie mógł dołączyć jedną z licznych wersji filmu do swojej domowej wideoteki.

Materiały dodatkowe

Oficjalna strona starwars.com udostępniła pełną listę dodatków, które czekać będą na fanów, aczkolwiek należy pamiętać, że poszczególne wersje filmu niekoniecznie będą posiadać je wszystkie. Oto pełna lista:

Reżyser i Jedi – wraz z reżyserem i scenarzystą Rianem Johnsonem udamy się w intymną i bardzo osobistą podróż za kulisy filmu, by przekonać się, jak to jest stać za sterami globalnej marki i kulturowego fenomenu.

Równowaga Mocy – dokładniej poznajemy mitologię Mocy oraz dowiadujemy się, dlaczego Rian Johnson zdecydował się na taką a nie inną jej interpretację.

Kulisy powstawania scen

  • Rozpalanie iskry: Tworzenie kosmicznej bitwy – z bliska przyglądamy się powstaniu epickiej bitwy kosmicznej, począwszy od dźwięków napędzających akcję, poprzez praktycznie i wizualne efekty specjalne, aż do postaci, które tchnęły w to wszystko życie.
  • Snoke i lustra (oryginalne Snoke and mirrors to nieprzetłumaczalna gra słów) – twórcy przybliżają nam proces powstawania złowrogiego przywódcy Najwyższego Porządku.
  • Pojedynek na Crait – przekonamy się jak wiele pracy i wysiłku pochłonęło powstanie świata, na którym rozegrała się ostatnia bitwa między Ruchem Oporu na Najwyższym Porządkiem. Zobaczymy między innymi, jak prawdziwe plenery przeplatają się z efektami specjalnymi, jak powstawały nowe maszyny kroczące, kryształowe lisy oraz wiele więcej.

Andy Serkis na żywo! – reżyser i scenarzysta Rian Johnson prezentuje dwie filmowe sekwencje, których gwiazdą jest Andy Serkis przed nałożeniem swego cyfrowego makijażu.

Usunięte sceny – będzie ich aż 14! A każda z nich opatrzona będzie (opcjonalnie) wprowadzeniem i komentarzem Riana Johnsona.

Komentarz – reżyser i scenarzysta w jednej osobie komentuje cały film.

Jak więc widzicie jest tego wszystkiego bardzo dużo i z pewnością nie tylko na usunięte sceny warto czekać.

Specyfikacja techniczna

Wersja 4K UHD zaopatrzona będzie w znakomitą technologię obrazu Dolby Vision High Dynamic Range oraz dźwięk Dolby Atmos. Poniżej szczegóły techniczne pozostałych wydań:

Czas trwania: ~ 152 min

Kategoria: PG-13

Format obrazu: 2.39:1

Audio:

  • 4K UHD: angielski 7.1.4 Dolby Atmos; angielski 7.1 Dolby Digital Plus; angielski 2.0 Descriptive Audio (komentarz reżyserski), hiszpański 7.1 Dolby Digital Plus
  • Blu-ray: angielski 7.1 DTS-HDMA, angielski 2.0 Descriptive Audio (komentarz reżyserski), francuski i hiszpański 5.1 Dolby Digital Language Tracks
  • DVD: angielski 5.1 Dolby Digital, angielski 2.0 Descriptive Audio (komentarz reżyserski), French and Spanish 5.1 Dolby Digital Language Tracks

Wydania w USA

A oto kolekcjonerskie wydania, które trafią na rynek amerykański:

Best Buy Exclusive Blu-ray Steelbook (Blu-ray, DVD, wydanie cyfrowe)

Best Buy Exclusive 4K Ultra HD Steelbook (4K Ultra HD, Blu-ray, wydanie cyfrowe)

Target Exclusive Blu-ray (Blu-ray, DVD, wydanie cyfrowe)

Zawiera dodatkowy dokument Meet the Porgs oraz książeczkę ze zdjęciami z filmu i zza kulis.

Multi-screen Edition (Blu-ray + wydanie cyfrowe)

4K Ultra HD Collector’s Edition (4K Ultra HD, Blu-ray, wydanie cyfrowe)

Wydania w Wielkiej Brytanii

I analogiczne wydania przeznaczone dla fanów w Wielkiej Brytanii (podobne wydania mogą pojawić się również w Polsce):

Star Wars: The Last Jedi Blu-ray (z dodatkową kartonową okładką w wersji jasnej strony Mocy)

Star Wars: The Last Jedi Blu-ray (z dodatkową kartonową okładką w wersji ciemnej strony Mocy)

Star Wars: The Last Jedi Blu-ray 3D (Blu-ray 3D + Blu-ray 2D)

Star Wars: The Last Jedi Steelbook 4K Ultra HD (4K Ultra HD + Blu-ray 2D)

Wydania w Polsce

Na ten moment nie wiemy niestety jeszcze nic o wydaniach polskich (również podane daty dotyczą rynku amerykańskiego). Na szczęście ich opóźnienie w stosunku do premiery światowej powinno być minimalne, dlatego lada dzień możemy spodziewać się informacji od polskiego dystrybutora filmu.

Oczywiście gdy tylko się one pojawią, zaraz Wam o tym napiszemy.

 

 

 

 

Jeszcze więcej "Ostatniego Jedi"

Tutaj znajdziecie jeszcze więcej informacji na temat Ostatniego Jedi:

Źródło: link.