W celu umilenia czasu oczekiwania na najnowszy zwiastun, serwis Entertainment Weekly przygotował serię artykułów przybliżających pewne szczegóły dotyczące Łotra 1. Dziś opublikowano kolejny z nich. Przetłumaczyliśmy dla Was cały tekst (oryginalnie napisany przez Anthony’ego Breznicana), abyście mogli wyłapać z niego jak najwięcej.

UWAGA! TEKST MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY, DLATEGO CZYTACIE GO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

W poniedziałek, reżyser Gareth Edwards wprowadził nas do świętej ziemi zwanej Jedha – planety, gdzie Moc czczona jest przez jej zwolenników oraz miejsca, na którym Imperium próbuje położyć swoje ręce.

Jednym z mieszkańców okupowanego terytorium jest Bodhi Rook (grany przez Riza Ahmeda znanego z serialu Długa noc), który wcielony do służby Imperium jako pilot, zdecydował się jednak uciec i dołączyć do rosnących sił Rebelii.

Jego przeszłość nie jest już dla nikogo żadną tajemnicą, jednak pozostaje jedno pytanie: Dlaczego wciąż nosi imperialną naszywkę na swoim ramieniu?

Prezes Lucasfilmu, Kathleen Kennedy, opisuje Bodhiego w ten sposób:

Wydaje się być trochę spięty i niestabilny, jednak wszyscy w drużynie polegają na jego umiejętnościach technologicznych.

Choć pochodzi ze świętego miejsca, a jego imię w buddyzmie oznacza „oświecenie” lub „przebudzenie”, niezbyt pasuje to do neurotycznej osobowości bohatera.

Kiedy Kathy opisywała moją postać jako problematyczną, myślałem, że mówi o mnie.

Zażartował w wywiadzie aktor.

Zdradził również, że Bodhi nie jest typem wojownika, a jego prostacka postawa opiera się na wyborze najmniejszego zła.

Postać taka jak Bodhi nie urodziła się, by żyć jako żołnierz.

Mówi Ahmed.

To pilot Imperium odwalający robotę, którą mu powierzono. Jednak kiedy umieścisz zwykłych ludzi w niecodziennych sytuacjach, może to nieźle nimi wstrząsnąć. Może zainspirować do zrobienia czegoś głębszego. Dlatego zamierzam bronić Bodhiego.

Screen Shot 2016-08-09 at 10.08.29 AM

Co do usunięcia imperialnej naszywki z jego ramienia… Nie wydaje się rzeczą trudną oderwanie jej, ale Ahmed twierdzi, że ten znak symbolizuje coś więcej, niż strój Bodhiego. Ten bohater nie ukrywa swojej przeszłości, dlatego naszywka pozostaje.

Myślę, że ma ona przypomnieć Ci skąd pochodzisz i gdzie zalegasz z długami. Wiesz o czym mówię, prawda? Moim zdaniem, patrząc na nią, każdego dnia uświadamiasz sobie, co zrobiłeś.

To koło zębate jest pewnym symbolem. Bodhi jest zaledwie pojedynczym zębem imperialnej maszyny. Nie jest asem przestworzy, który zmiótł rebelianckie myśliwce z powierzchni stratosfery. Jest jedynie pilotem, który zaopatruje siły Palpatine’a.

Bodhi jest pilotem-dostawcą. W naszym świecie byłby kierowcą ciężarówki przemierzającej ogromne dystanse.

Mówi Riz.

W przeciwieństwie do Hana Solo, on nie posiada swojego Sokoła Millennium, który byłby jego dumą i radością. Jest użytkowym pilotem, a nie specem od popisywania się.

Klimat filmu jest iście spartański – jest misja, są bohaterowie, jest ich wspólna wyprawa. Zatem pomysł postaci posiadających unikatowe statki i mówiących ‘Hej, to mój statek XYZ’ zupełnie nie pasuje do tego świata. Ten świat jest bardziej w stylu ‘Bierz co możesz i ruszamy.’

Bodhi Rook to nie jedyny członek załogi szukający odkupienia pomagając Rebeliantom wykraść plany Gwiazdy Śmierci.

Każdy w tym filmie ma swoją przeszłość. Noszą za sobą lata doświadczeń i historii. To część, która czyni ten obraz interesującym i dopracowanym. Spotykani są bohaterowie z różnych środowisk, czy to mnich-wojownik, czy dawny zabójca, czy długodystansowy kierowca,  a Ty gromadzisz tę paczkę odmieńców razem.

Mamy nadzieję, że poznaliście postać Bohdiego Rooka choć odrobinę bliżej. Zachęcamy również do śledzenia naszej strony, gdyż to nie ostatni taki artykuł. Kolejny poświęcony będzie bardziej zmechanizowanemu członkowi grupy – droidowi K-2SO, w którego rolę wciela się Alan Tudyk. Dowiemy się tam m.in. jak udało mu się opuścić Imperium i poświęcić się lepszej sprawie.