Przed weekendem informowaliśmy o tym, kto zagra Lando Calrissiana w zapowiadanym spin-offie o młodości Hana Solo. Nie zdążyły opaść emocje, a tu kolejna porcja informacji, i to całkiem elektryzująca (ale i taka, która jeśli prawdziwa, okaże się SPOILEREM).

A mianowicie, dziennikarz Borys Kit z The Hollywood Reporter na swoim tweeterze zakomunikował, że z kilku źródeł wie, iż film opowie historię o tym jak Han wygrał Millenium Falcona od Landa.

han-tweet

Ci, którzy czytali książki ze starego kanonu wiedzą, że Han wygrał Falcona podczas gry w sabacca, czyli coś na kształt pokera, z tym, że karty były bardziej skomplikowane, bo mogły zmieniać swoją wartość w trakcie gry. Czy zatem szykuje się coś na kształt kosmicznego Casino Royale? Czy może nowy kanon pokaże nam inną wersję tej historii?

Scenariusz pisze, nie kto inny, jak scenarzysta Imperium Kontratakuje Powrotu JediLawrence Kasdan, razem z synem Jonem Kasdanem. To właśnie w Imperium padają słowa, że Han wygrał statek od Landa, ale w samych filmach nie podane zostało w jaki sposób. Czy Kasdan oprze się na Legendach? Dowiemy się już za 2 lata 😉