Na wstępie ostrzeżenie dla czytelników o słabych nerwach i jeszcze słabszej odporności na

S      P      O      I      L      E      R      Y

Aczkolwiek są one zaledwie ewentualne, bo poniższe informacje, przynajmniej te dotyczące największego powrotu, należy na ten moment traktować niestety tylko i wyłącznie jako plotkę.

No ale do rzeczy. Otóż w ostatnich dniach pojawiło się sporo materiałów (filmy, zdjęcia) z planu w Dubrowniku, aczkolwiek jak dla mnie są one niezbyt ciekawe, wiec nawet nie będę ich tutaj wrzucał. Ot, jakieś postaci ubrane jak siły porządkowe, trochę dziwnych kosmitów, goście ubrani jak na pogrzeb, no i śmigacz, który najwyraźniej brał udział w jakimś pościgu. Wszystko to lepiej oglądać będzie w wersji finalnej filmu, niż na marnej jakości zdjęciach.

Aczkolwiek pojawiła się bardzo, ale to bardzo ciekawa plotka dotycząca samej sceny/scen, które kręcone są w chorwackim mieście. Według niej, we wspomnianej lokalizacji kręcona jest scena spotkania Luke’a z największym nieobecnym Przebudzenia Mocy – Lando Calrissianem.

Gdy przygotowując się do kręcenia TFA zapowiedziano powrót wielkiej trójki (Mark H., Carrie F. oraz Harrison F.), a niedługo potem także innych aktorów znanych z Oryginalnej Trylogii, brak Billy’ego Dee Williamsa był dla mnie bardzo rozczarowujący, ale mam nadzieję, że to niedopatrzenie faktycznie zostanie naprawione z Epizodzie 8. Tym bardziej, że do powrót do uniwersum SW ma on już za sobą – wystąpił on gościnnie w serialu Star Wars Rebels.

Co więcej, w Dubrowniku zauważony został także Warwick Davis, czyli słynny Wicket. Czy oznacza to także powrót najbardziej rezolutnego wśród Ewoków? Oczywiście najprawdopodobniej nie (choć ja nie miał bym nic przeciwko temu), gdyż aktor wcielał się także w kilka innych postaci na przestrzeni całej Sagi. W Mrocznym Widmie wcielał się w Weazela oraz Walda, natomiast w Przebudzeniu Mocy grał Wollviana.

Kogo zagra w nadchodzącym Epizodzie? Pewnie niebawem się dowiemy.