Wbrew naszym oczekiwaniom, a także informacjom pozyskanym przez Bothan z rebelianckiej komórki Reddit, zwiastun Solo nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Skala spekulacji na temat filmu narasta każdego dnia, w sieci pojawiają się coraz to znamienniejsze teorie, a u wszystkich rośnie poziom zniecierpliwienia, kiedy wreszcie będą mogli zobaczyć coś konkretnego. Redakcja portalu La Fosa del Rancor donosie, że obecnie trwają dokrętki do filmu, które niekoniecznie wiążą się z jakimikolwiek zmianami w fabule, a są po prostu jednym z elementów postprodukcji. Poniżej prezentujemy zdjęcia z planu na wyspie Fuerteventura, położonej we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Czyżby Korelia?

Zdjęcia nie są oszałamiające, ale pozwalają na odrobinę spekulacji na temat lokalizacji, którą mogą przedstawiać. Kilka miesięcy temu w sieci pojawiła się lista planet, które odwiedzimy w filmie o Solo, a o której pisaliśmy tutaj. Wiemy już, że nie była ona pełna i zabrakło przynajmniej jednej pozycji, czyli Mimban, którą zdradziły nam zestawy LEGO. Naszym zdaniem powyższe zdjęcia przedstawiają Corellię, rodzimą planetę Hana. O jej kanonicznej wersji nie wiemy zbyt wiele, praktycznie nic, ale w legendach pojawia się ona wielokrotnie. W grze Star Wars The Old Republic schodzimy nawet na jej powierzchnię i eksplorujemy korporacyjne miasta rozsiane po całym globie, a przez który ciągnie się również ogromny ocean. Możliwe, że zdjęcia przedstawiają porzuconą i przestarzałą instalację na wybrzeżu, gdzie spotykają się lokalni gangsterzy czy przemytnicy. Nie można wykluczyć jeszcze, że jest to Kessel, a piękny błękitny ocean zostanie już komputerowo zamieniony w coś mniej przyjemnego.

Solo. Gwiezdne Wojny: Historie to kolejny film antologii, który zabierze nas w egzotyczne miejsca. W doskonałym Łotrze 1 rebelianci przypuścili szturm na imperialną placówkę na Malediwach, a teraz Han Solo odwiedzi Wyspy Kanaryjskie.

Film Han Solo w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje w kinach 25 maja. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Qi’ra), Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

CO WIEMY O SOLO

Jeśli interesujecie się filmem o przygodach młodego Hana Solo, to zapraszamy do innych artykułów, które dotyczą tej produkcji:

Źródło: link.